Szukaj

Dobre CV to podstawa w czasie szukania pracy

Komentarze do: Jak szukać pracy?
Odpowiedz w wątku
foxyladyme
foxyladyme 26-04-2016 19:53

Świetny artykuł, właśnie tego szukałam! Jestem aktualnie na etapie szukania i zgadzam się- dobre CV to podstawa :)

kobylar
kobylar 23-05-2016 10:17

Dobre CV to faktycznie podstawa w czasie szukania pracy. Ważne jest aby zawrzeć w nim wszystkie ważne informacje o sobie. Zapisać, każdy kurs, każde odbyte praktyki. W CV powinno się znajdować wszystko to co wpłynie na pozytywne rozpatrzenie kandydatury. Oczywiście w CV należy umieścić informacje zgodne z prawdą. CV powinno być nietuzinkowe inne od wszystkich - tak aby zostało zapamiętane.

wew1
wew1 24-05-2016 10:54

To czy dostaniesz pracę, zależy od tego jak się zaprezentujesz. Nie zawsze jest możliwość spotkania się z przyszłym pracodawcą od razu twarzą w twarz, dlatego tak ważne jest odpowiednie CV. Musi być wyjątkowe, ukazywać Twoje prawdziwe!! zalety i predyspozycje. W CV powinno zostać umieszczone zdjęcie takie jak do dowodu albo paszportu, najlepiej jeśli na zdjęciu jest się ubrany w strój galowy, to zawsze dobrze wpływa. Przynajmniej według mnie - człowieka, który już nie jedno CV w rękach miał. Artykuł jak najbardziej trafny!

creepe
creepe 24-05-2016 12:45

Chyba już wiem gdzie popełniałam błąd pisząc CV. Nie wyszczególniałam wszystkich moich kursów, zdolności bo wydawało mi się, że to takie głupie chwalenie się chociaż czasami nie ma czym. CV to faktycznie najważniejsza sprawa jak chodzi o starania się o prace. Nie mówię tylko o tym, że w CV musisz mieć wpisane nie wiadomo ile dodatkowych zdolności, kursów itd. Trzeba też wiedzieć jak napisać odpowiednie CV. Inne CV pisze się na jakieś ważne stanowisko, np jakieś stanowisko kierownicze a inne, jeśli chcesz pracować np w teatrze. Nawet zdjęcie ma znaczenie. A jak pracowałam przez jakiś czas za granicą, (Anglia) dowiedziałam, się, że CV ze zdjęciem to coś nieodpowiedniego. Tam w CV nie umieszcza się zdjęcia.

kryys
kryys 24-05-2016 14:18

Nie tak dawno skończyłam studia,zaczęłam rozglądać się za jakąś poważniejsza pracą, związaną z moim wyuczonym zawodem. W związku z tym wysyłałam dziesiątki CV. Bardzo frustrujące było, jeśli na 50 wysłanych CV dostałam odpowiedź tylko z jednego miejsca. Później faktycznie zaczęłam coś zmieniać w moim CV. Dopisałam kursy, które między czasie robiłam. Zmieniłam zdjęcie i CV od razu wyglądało lepiej. Zamiast jednej strony zajmowało trzy. Oczywiście wszystko zgodnie ze stanem faktycznym. Nic nie wymyślałam. Zmieniło to sporo, dostawałam coraz więcej odpowiedzi. W tym momencie cieszę się z mojej pracy, mam dobre zarobki miłą atmosferę. A wystarczyło tak nie wiele. CV musi być porządne bo bez tego ani rusz!

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Jak szukać pracy?"