Szukaj

Sposób na grzybice

Odpowiedz w wątku
czerwona.migotka
czerwona.migotka 04-02-2010 11:56

Witam!

Opiszę moją jednorazową przygodę z grzybicą pochwy oraz to, jak ją skutecznie wyleczyłam i normalnie żyję.
Po tym wszystkim, co można przeczytać w necie, myślę, że jest mnóstwo dziewczyn, którym się to zdarza i wpadają w dziką rozpacz... Ja też tak miałam i trochę musiałam się nastresować, zanim mi się udało.

Zaraziłam się, bo chodziłam przez dwa dni w dolnej części od stroju kąpielowego, która wysychała na mnie, co jakiś czas właziłam do otwartego basenu itd. Generalnie było dużo ludzi i wiadomo, że na pewno ktoś mnie mógł przez ten basen zarazić.

Swędzenie, pieczenie... No i szybko skusiłam się na terapię. Brałam dopochwowo witaminę C (taką specjalnie dostosowaną, zagraniczny lek, a nie witaminkę C, którą w Polsce często się zażywa na przeziębienie ;), potem jak to się pogorszyło, brałam lek przeciwgrzybiczy przez tydzień.
No i teoretycznie minęło. Na tydzień-półtora.

Po nawrocie poszłam do kolejnego lekarza. Dostałam nowe tabletki, tym razem porządniejsze - doustne, bardzo mocne oraz dopochwowe. Nie pamiętam jakie. Były w porządku. Aczkolwiek lekarka potwierdziła wszystkie bzdury, które czytałam na necie: powiedziała, żebym nie brała kąpieli, pryszniców w gorącej wodzie, nie jadła serka pleśniowego, nie jadła za dużo słodkiego, ale generalnie i tak prawdopodobnie grzybica będzie mogła powrócić w kazdej chwili, zwłaszcza po miesiączkach.
Załamała mnie. Zapłaciłam za wizytę kobiecie, która najwyraźniej uwielbia się znęcać nad innymi kobietami.

Brałam leki, bez przekonania. Fakt, że w trakcie kurację przerwał mi okres, dodatkowo mnie stresował. Gdy skończyły się leki, byłam jakaś niepewna itd.

Wtedy polecono mi homeopatię. Za 8zł kupiłam opakowanie Boiron'u - Monilia Albicans. Brałam przez 8 dni po 10 malutkich tabletek, nie wierząc tak naprawdę w moc homeopatii. Byłam strasznie zrezygnowana i pomyślałam, że jak tego nie wyleczę, to chyba się zabiję, bo to jakiś totalny koszmar.

Poszłam potem na wizytę kontrolną. Tym razem wybrałam ginekologa-faceta. Świetny wybór. Profesjonalizm, żadnego znęcania się, delikatność podczas badań. Powiedział mi, żebym się nie martwiła, jednorazowa grzybica to normalna sprawa, a w sieci jest mnóstwo bzdur.

No i grzybica zniknęła bez śladu.

Minęło już duuuużo czasu od tamtej 'przygody'. Biorę kąpiele (zwłaszcza w bardzo gorącej wodzie), korzystam z basenów, nie żałuję sobie słodyczy ani ukochanych serków pleśniowych, piję dużo, robię, czego dusza zapragnie. Czasem jeśli poczuję dyskomfort wydaję te 8zł na homeopatyk i ten dyskomfort szybko mija. Czemu by nie płacić tak niskiej ceny raz na parę miesięcy za święty spokój?

Zero nawrotów, stres z głowy. Polecam wszystkim udać się do apteki homeopatycznej i korzystać z ginekologów płci męskiej, bo są bardziej kompetentni i nie tak okrutni. A w internetowe mity na temat nieuleczalnej grzybicy nie warto wierzyć.

(Oczywiście, jeśli żyje się w koszmarnych warunkach, ma się pleśń pod prysznicem czy na wannie, no to dziękuję, ale nie da się wyleczyć, jeśli się czegoś z tym nie zrobi. Higiena miejsca zamieszkania to podstawa, aby zachować higienę osobistą. Reszta to tylko kwestia nastawienia i woli walki.)

(PS. Oczywiście, jeśli lekarz przepisze tabletki, to najlepiej je brać po prostu jednocześnie z homeopatykiem, mam nadzieję,że to logiczne :)

Pozdrawiam! Głowa do góry!

emilka
emilka (Przyjaciel forum) 05-02-2010 10:57

bardzo ważny jest lekarz, który nie leczy "na oko" ale zleci odpowiednie badania, który nie zbywa pacjentek tylko naprawdę się nimi zajmuje i chce im pomóc.
osobiście problem też mnie dotyczył i tutaj właściwa diagnostyka, kompleksowe leczenia i profilaktyka (nawet dobry środek do higieny, łykanie lacibios femina i zbilansowana dieta wystarczy) to podstawowe sprawy w tym temacie :)

agnos
agnos 26-03-2010 13:15

twoj sposob na grzybice jest bardzo krotkowzroczny oraz posiadajacy cechy leczenia antybiotykqami: wezme i spokoj.
jest to zludne, bo centralnego problemu tym nie zmenisz tylko przedluzysz czasowo konfrontacje z pozniejszymi chorobami wynikajacymi z nieleczonej grzybicy.

wszytskim, ktorzy zainteresowani sa calkowitym wyleczeniem grzybicy polecam poszukac homeopaty, ktory leczy terapia nosondami - mam nadzieje, ze w polsce juz znanymi.

pozdrawiam wszystkich serdecznie!

agnos

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Grzybica pochwy - palacy problem"