Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

żylaki... jak zapobiegać?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martha...



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 11:41 pm    Temat postu: żylaki... jak zapobiegać? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej!
jak miałam 13 lat wyszedł mi pierwszy żylak na dolnej części prawej nogi, po jakimś czasie kolejny na lewej, teraz mam 21 lat i wyszły mi kolejne dwa na prawej i lewej tym razem powyżej kolana... wiem że jest to dziedziczne, miał dziadek, miała mama (jest po 2 operacjach naciągania żył), no i mam i ja...
nogi szybko mi się męczą, zawsze jest mi zimno w stopy, a upalnym latem tak mi puchną że wkładam do lodu- pulsują i są całe czerwone i aż widać jak krew płynie w żyłach, coś okropnego... pani doktor pewnie słusznie powiedziała żebym: nie chodziła na wysokich obcasach (ubieram je tylko na uczelnie) nie siadała noga na nogę (tego nie potrafię się oduczyć) nie kuliła nóg pod sobą jak siedzę (inaczej nie umiem siedzieć, nawet tego nie kontroluję), i dlatego teraz moje pytanie brzmi: czy są jakieś kremy/balsamy/tabletki które pomagają zapobiegać męczeniu się nóg powstawaniu kolejnych żylaków/ żeby było mi ciepło w stópki (nawet latem śpię w skarpetkach). Jest to dla mnie dość 'wstydliwe' może nawet żenujące, bo jestem młoda i powinnam pokazywać nogi latem jak każda a tymczasem ja je muszę chować bo robi się ciepło to zaraz są spuchnięte a żyły wychodzą na wierzch jak u jakiejś starej babci...

ostatnio reklamują jakiś lek "aflawik"? czy jakoś tak, może ktoś już go brał i może polecić? a może ktoś zna jakiś inny, dodam że tabletki byłyby wygodniejsze od kremów/balsamów/maści...

proszę o pomoc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 7:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

martha...
Ten lek nazywa się Aflavic z innych równie dobrych są Diosminex czy też Otrex
Phlebodia
Detralex(na receptę)
oczywiście są jeszcze inne ale sądzę że wystarczy.
Teraz kila słów jak zapobiegać:
Aktywność fizyczna a nie siedzenie z podanymi wyżej pozycjami nóg,ruch powoduje uruchamianie tzw. „pompy łydkowej” a skoro już siedzisz,śpisz to nogi uniesione do góry powyżej serca,masaże czy zimna woda.
Należy bezwzględnie odstawić używki jak alkohol czy papierosy i (nie wiem jak to jest u Ciebie) ale unikać nadwagi.słońca,ciepłych kąpieli,długiego stania
Inną sprawą jest stosowanie ucisku czyli rajstopy,pończochy(te należy dobrać w uzgodnieniu z lekarzem)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martha...



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 4:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

super, dzięki za odpowiedź, kupię ten aflavic bo coś tam o nim słyszałam. Aktywność: nie siedzę na dupce, ruszam się raczej, zaczynam biegać na orbitreku,
siedzenie: często z nogami na stole (mama się trochę wkurza;)
zimna woda: tak średnio ją lubię ale jak trzeba to może się przekonam,
używki: nie piję nie palę.
nadwaga: chuda nie jestem, mam bmi około 21: wzrost 173 waga 72kg.
pończochy mam po mamie ale pójdę do lekarza się zapytać czy mogę je nosić coby sobie krzywdy nie zrobić...
dziękuję jeszcze raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alekswawr



Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 16, 2018 11:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A myślałaś o pończochach przeciwżylakowych? moja siostra używa i pomagają jej Very Happy zamawia tutaj https://anti-med.pl/16-ponczochy i wyglądają jak normalne wiec możesz śmiało założyć na co dzień Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martatamta



Dołączył: 30 Wrz 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 22, 2018 4:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawe porady odnośnie żylaków, dobrze wiedzieć że takie środki mogą pomóc Smile

https://www.slubnaglowie.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaffka



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 108

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 13, 2019 1:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety dużo też mają geny do powiedzenia, ale też nasz tryb zycia, czy mamy dodatkowe kilogramy zy często pijemy alko, mi dosyć wcześnie się zaczęły problemy z nogami ale przez to że dużo siedzę, praca przy biurku wiele godzin, czętsto noga na nogę i niestety zaczęły mi się pojawiając pajączki na nogach i zaczęły boleć w ogóle nogi, koleżanka mi poleciła maxi3vena tabletki z ruszczykiem fajnie działają, wzmacniają żyły ale też przeciwobrzękowo działają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
luizjana



Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 03, 2019 10:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy takich dolegliwościach to koniecznie trzeba nosić rajstopy albo podkolanówki uciskowe, kto nie miał to nawet sobie nie zdaje sprawy jak pozytywnie działają. Na zimę te polecam https://venoflex.pl/produkt/podkolanowki-damskie-fast-laine/ to są akurat podkolanówki ale są także dostępne rajstopy jak ktoś woli. Z tych co testowałam do tej pory to Venoflex najlepsze, przede wszystkim bardzo delikatne dla skóry, nie czuć tego uciskania, po zdjęciu nie zostają ślady na skórze. Mnie też wiecznie marzły stopy i puchły od stania po kilkanaście godzin dziennie, teraz już tego problemu nie mam. Nowe żylaki również się nie pokazują. Podkolanówki są hipoalergiczne, przyjazne dla skóry, dobrze pochłaniają i odprowadzają wilgoć. Mimo licznych prań i ciągłego noszenia nie widzę uszkodzeń, warto zainwestować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaffka



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 108

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 11, 2019 10:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja jednak wolę tabletki, maxi3vena świetnie podziałały na moje nogi, już nie pamięta żeby w nocy łapały mnie skurcze, widocznie też zmniejszyły mi się pajączki. Na pewno to super sprawa dla osób które duzo siedzą lub stoją w pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stonogowa



Dołączył: 15 Lut 2019
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 05, 2019 1:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sposobow na zapobieganie poza uciskowymi rajstopami nie znam ale znam na usuniecie tych ktore juz sa Very Happy Ja swoje usunelam laserowo w Katowicach w klinice Dermed https://katowice.dermed.pl/pl/ Powstalo mi sporo po ciazy i to takich ze bolały i wstyd bylo wyjsc w miniówce do ludzi ale na szczescie juz probemu nie mam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 08, 2019 9:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy to maxi3vena może pomóc też na pajączki? Już mi sie ich sporo na nogach zrobiło, pracy nie zmienię, a sporo jednk w ciągu dnia siedzę w jednej pozycji, często jeżdzę autem i niestety ne ma jak robić przerw żeby nogi odpoczęły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group