Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Żylak?!?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Last1



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 9:21 am    Temat postu: Żylak?!? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie.

Mam mały problem, mam 20 lat.
I na lewej nodze od jakiegoś czasu miałem zaznaczającą się pod skórą na wewnętrznej stronie uda żyłę.
Ostatniu zacząłem ją czuć, nie tylko na udzie, również na łydce(w górnym odcinku), oraz co gorsza w KOLANIE!

I wynikają stąd moje pytania:
Czy jest to niebezpieczne?
Czy jego pojawienie się jest związane ze zmianą trybu życia, tj. odbywam zasadniczą służbę wojskową i większość czasu spędzam na fotelu i opinaczach.
Musiałem zarzucic bieganie i zadowalam się jedynie skakanką wieczorami.

Jak się tego pozbyć?
Można to zrobić za pomocą jakiś mistycznych maści, tabletek, czy zastrzyków...

Pytam bo wpadłem w małą panikę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 12:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pozbyć się żylaka można jedynie operacyjnie, maści, kramy i takie tam specyfiku pomagają, łagodzą, ale nie da się nimi wyleczyć. na pewno pomagają leki preparaty doustne zawierające wyciąg z kasztanowca i rutyny (wzmacniają naczynka - venoruton, detralex, rutinoscorbin. co do maści, to podobno całkiem niezłe wyniki daje lotion 1000, ale jest też venoruton - żel, emo-żel...

powinieneś unikać gorących kąpieli, sauny i nadmiernego nasłonecznienia.
nie palić papierosów i nie nadużywać alkoholu
w pokarmach unikać cholesterolu (żółtek kurzych, tłuszczu zwierzęcego i smażonych mięs). jeść dużo surówek i witamin, szczególnie witaminy C.
ograniczyc sol
dużo spacerować na świeżym powietrzu. warto też codziennie poleżeć trchę z nogami w górze...

aha, jak najbardziej moze to być związane ze zmianą trybu życia
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Last1



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 4:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm...

Na czym polega taka operacja?

Czy po rzeczonej czekałby mnie długi okres rehabilitacji?

I czy na to paskudztwo szkodzą rozmaite ćwiczenia siłowe, przysiady ze sztangą etc.



Czy żylak jest czymś co dyskwalifikuje mnie jako kandydata do zawodowej służby wojskowej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 7:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem, jak tam ze służbą wojskową ale wydaje mi się, że nie dyskwalifikuje...

żylaki można operować albo laserem albo normalnie poprzec wyciecie. laserowa jest lepsza ale droższa. każda operacja kończy się założeniem na operowaną kończynę sterylnych opatrunków, a następnie zabandażowaniem jej opaską elastyczną

po operacji:
w zależności od rodzaju znieczulenia wskazany jest kilku lub kilkunastogodzinny pobyt w łóżku, a następnie szybki powrót do pełnej aktywności fizycznej
przez co najmniej 3-4 tygodnie po zabiegu należy codziennie bandażować operowaną kończynę dolną bandażem elastycznym na czas dziennej aktywności. najlepszym, choć kosztownym rozwiązaniem jest jednak stosowanie przez kilka miesięcy po zabiegu wyrobów o zmiennym ucisku (rajstopy, pończochy lub podkolanówki elastyczne)
szwy skórne usuwa się w 10-12 dobie pooperacyjnej
w ciągu dwóch tygodni po zabiegu możliwy jest powrót do pracy zawodowej


ale ja proponowałabym najpierw pójść do lekarza, żeby to obejrzał okiem specjalisty Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Last1



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 5:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i mam diagnozę.
Niestety to żylak lewego uda.

Mam stosować lioton1000 oraz detralex.
Lioton już mam detralexu jeszcze jeszcze nie.
Do specjalisty się nie dopchałem wolne terminy dopiero na sierpień...


Zostaje mi smarowanie żelem i nadzieja, że przejdzie.
I stąd pytanie. Skakanka, czy inne ćwiczenia przeszkadzają, czy pomagają?
Dużo się ruszać czy wręcz przeciwnie ograniczać ruch?


Pytam bo lakarz rodzinny nie miał za bardzo czasu i wizyta była robiona na czas...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 6:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przy zylakach najgorsze jest stanie i siedzenie. nie powinno się też "siadać na nodze", podwijać nóg, bo wtedy krew nie dochodzi.

ale skakanki też raczej nie polecam, bo musisz krew z żył i tetnic odprowadzac, żeby nie powstawały zatory. więc z ćwiczeń, to najlepsze będzie pływanie, rower (pewnie najlepszy jest "rowerek w powietrzu", ale bez przesady Wink ), maszerowanie, bieganie, tańczenie, spacery na świeżym powietrzu, bo wtedy się najcześciej oddycha pełną piersią Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KLARA31



Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 9:52 pm    Temat postu: Żylaki-wielki problem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 31 lat i juz mam żylaki na jednej nodze, co mam zrobic boje sie isc do lekarza. kto poradzi?


---edit by emilka---
przeniosłam temat do tematu o żylakach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 12:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odczuwasz ból, obserwujesz zasinienie czy zaczerwieninie czy tylko z powodów estetycznyc chcesz sie ich pozbyć?

z zylakami to tak jest, że lepiej zapobiegać niz leczyć. usunąć najlepiej laserowo. a do lekarza warto się przejść, chociazby, zeby zbadać czy nie rozwija się zakrzepowe zapalenie żył.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 3:44 pm    Temat postu: Pijaweczki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak ty, ale ja zanim bym sie dał pociąć spróbowałbym naturalnych metod.
Cytat:
Życia" nr 5/1999
Zespół lekarzy z Bombaju zastosował pijawki u 20 pacjentów z owrzodzeniami podudzi. Owrzodzenie ustąpiło u wszystkich, a obrzęki w 18 przypadkach. Jak twierdzą badacze, sukces zapewniają upodobania pijawek - zdecydowanie bardziej smakuje im krew żylna niż tętnicza.

Ta przykra dolegliwość powstaje wtedy, gdy zastawki w żyłach źle działają i krew, zamiast płynąć do serca, zalega w naczyniach. Prowadzi to do uwypuklania się poszerzonych żył, a także swędzenia i stanów zapalnych. Leczenie operacyjne i bandażowanie nóg są kłopotliwe.

Stosowanie pijawek w medycynie nie jest nowością. Na przełomie XVIII i XIX wieku uchodziły niemal za lek uniwersalny. Nawiązując do tradycji, indyjscy lekarze z powodzeniem zastosowali je w leczeniu żylaków.

Wpisz w wyszukiwarce http://www.google.pl/ "pijawki", a dowiesz się więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dynamical



Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 25, 2018 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z żylakami nie ma żartów. Najlepiej od razu działać kiedy się pojawią, jeszcze lepiej przed tym, tylko oczywiście człowiek nigdy nie wie co go spotka. :/ Również jestem za tym by pójść na laserowe usuwanie żylaków. Bardzo skuteczne i nie pozostawia blizn.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group