Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zycie z HCV

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AniaAnita



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 4:46 pm    Temat postu: Zycie z HCV Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
U bliskiej mi osoby stwierdzono HCV. Narazie leczenie jeszcze przed nami. Dużo czytałam na ten temat ale mam wiele wątpliwości. Podstawowe pytanie - czy to jest choroba śmiertelna ? Znalazłam w Internecie wypowiedzi typu "kiedy mnie zabraknie".. Jestem przerażona. Inni natomiast piszą że "do HCV i życia z nim trzeba się przyzwyczaić i będzie dobrze". Jak w końcu jest?! Błagam o odpowiedź!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 8:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AniaAnita
Przy zastosowaniu terapii skojarzonej w leczeniu(interferon pegylowany i rybawiryna) osiąga się dobre wyniki w leczeniu.( leczenie jest uzależnione od genotypu i trwa od 24 do 48 tygodni)Nie leczona może doprowadzić do poważnych zmian nowotworowych i marskości,wówczas pozostaje przeszczep.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skarabeusz



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

HCV jest rzeczywiście rudnym przeciwnikiem, ale z całą stanowczością mogę zapewnić że to nie jest wyrok śmierci. Z pewnością wymaga jak najszybciej podjętego i prawidłowo prowadzonego leczenia, ale po zdiagnozowaniu HCV można żyć spokojnie wiele długich lat. Na pewno trzeba się oswoić z myślą że leczenie jest długie. A co do for internetowych- lepiej pytać specjalistów, ewentualnie poczytać fachową książkę na ten temat - najlepiej kupować w księgarniach medycznych typu medibooks.pl czy jakiś przyszpitalnych, niż bazować na często kompletnie wyssanych z palca teoriach. Często pojawiają się wypowiedzi osób które zupełnie nie miały z HCV do czynienia a tylko sieją niepotrzebną panikę. Każdy przypadek jest inny, nie można wszystkiego generalizować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group