Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zranienie palca ,spuchło i leci ropa.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Davvvi



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 7:27 pm    Temat postu: Zranienie palca ,spuchło i leci ropa. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Mam kłopot ,dwa dni temu zraniłem się w palca, w miejscu zgięcia tylko że na boku. Krew się lała ale udalo się zatamować . Przez trzy dni bylo dobrze , żadnego obrzęku ani nic. Wczoraj przez przypadek za mocno zgiąłem palca i rana się otworzyła i znów krew , udało się zatamować ale tym razem palec mi spuchł zrobił się czerwony,boli i sączy się ropa . Czy jest jakiś domowy sposób ??? czy muszę zgłosić się do lekarza????? Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 12:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

możesz spróbować rivanolem.
jeśli po kilku dniach nie pomoże to radzę iść do lekarza bo skoro ropa to znaczy, że doszło do zakażenia.
ps. na czym zraniłeś palec?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Davvvi



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 2:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

/zaciąłem się o blachę taką jak kładzie się na dach. głeboka rana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 10:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a masz aktualne szczepienie na tężec?
jeśli do kilku dni nie przejdzie to moim zdaniem trzeba będzie pokazać to lekarzowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Davvvi



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 7:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. dzisiaj łatwiłem wszystko. I jutro mam do chirurga. Tylko ,że na koniec dnia lekko przycisłem opuchlizne i wyleciała mi ropa, opuchlizna mi zeszła i praktycznie mogę ruszać palcem. Jest lekko zaczerwienione. Czy powinienem iść do tego chirurga? czy mogę to sobie już odpuścić???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 9:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lepiej idź.
nawet jeśli nie będzie zabiegu to lekarz przepisać może odpowiednią maść z antybiotykiem lub antybiotyk.
nie jest też powiedziane, że przez noc znowu palec nie spuchnie..
więc moim zdaniem lepiej idź do chirurga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group