Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

RZS a ciąża

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RZS



Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Katowice
PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 7:55 pm    Temat postu: RZS a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Od 8 lat choruje na Reumatoidalne Zapalenie Stawów+Luszczyca. Nadszedl czas kiedy zaczęlam myslec o dziecku. Oczywiscie jestem pod stala kontrolą lekarza ale chcialabym porozmawiac z osobami ktore chorując na RZS zedecydowaly sie na ciążę. Chcialabym sie jak najwięcej o tym dowiedziec.
Piszcie prosze
Wszystkich serdecznie pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
RZS



Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Katowice
PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 8:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety, najwyraźniej do tej pory nikt to czyta posty nie miał takiego problemu jak Ty.
Ale napewno jak ktos taki sie trafi to Ci odpisze:)
Głowa do góry:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
RZS



Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Katowice
PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 11:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na to wygląda
ale ja tu sobie cierpliwie poczekam - moze ktos sie odezwie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosia_szyman



Dołączył: 15 Kwi 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 15, 2006 9:33 pm    Temat postu: rzs a ciążą Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć. a co Cię konkretnie interesuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania-30
Gość









PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 4:29 pm    Temat postu: rzs Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam ja też choruję na RZS i mam łuszczycę.Mam córkę ma 7lat i jestem w 5tym m-cu ciąży.Narazie jest ok.Nie przejmuj się.
Powrót do góry
Marghot
Gość









PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 10:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie też interesuje ten temat.
Mam 33 lata, rzs od 8 lat. Chcemy zdecydować się z mężem na dziecko, ale potrzebne są mi także info od chorych (nie tylko od lekarzy), jak to jest z przebiegiem ciązy, ew. nasileniem chorby po porodzie, obciążeniu dla dziecka itp itd.
Pozdrawiam
Powrót do góry
momka
Gość









PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 3:30 pm    Temat postu: ja też mam ten problem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Choruję na RZS od 8 lat. Teraz mam 27 i "przygotowuję" się do dzidziusia...dziwnie brzmi, ale ci co chorują wiedzą, że niestety o żadnej wpadce nie może być mowy przy naszych lekach:( Mój reumatolog dość optymistycznie do tego podchodzi. Powoli odstawiam leki. Od 3 miesięcy nie biorę już Sandimmun Neoral, i powoli zmniejszam dawkę metypredu. Lekarz uważa, że jak zejdę już do 2 mg ( obecnie biorę 8mg) to przejdę na encorton. Niestety w moim przypadku raczej nie będę mogła całkowicie odstawić leku. Lekarz powiedział, że 2mg encortonu będę musiała raczej brać przez całą ciążę, chociaż cudownie byłoby(a przede wszystkim BEZPIECZNIEJ dla maleństwa) odstawić wszystko na pół roku przed zajściem w ciążę. Tak to wygląda u mnie...Jestem pełna wiary, że mi się uda, ale i pełna obaw..bo nie wiem czy dam radę zajść w ciążę ze świadomością, że łykam ten encorton. Na razie dłuuuuuga droga przede mną. Obecnie czekam też w kolejce na opreacje kolan ( synowektomie) w Instytucie reumatologii w Warszawie. Ma być później podobne lepiej!!Acha i jeszcze jedno. Lekarz uspokaja mnie bo w 70% przypadków po porodzie jest lepiej tzn. zmniejsza się stan zapalny w stawach. Pozdrawiam
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 12:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Momko, a mi lekarze (dwie osoby niezaleznie od siebie), mówili, że w 50% przypadków występuje jednak nasilenie choroby w okresie mniej więcej pół roku po porodzie...
czytałam też, że badania w USA wykazały nasilenie choroby w 60-70% przypadków kobiet rodzących - już sama nie wiem Sad
Powrót do góry
kaska28
Gość









PostWysłany: Wto Sie 22, 2006 11:00 pm    Temat postu: Re: ja też mam ten problem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 28 lat i choruję od prawie 4 na RZS. Moja choroba ujawniła sie po urodzeniu syna. Moja pani doktor twierdzi, a nawet namawia do powtornego zajscia w ciaze, bo moze to wplynac na poprawe mojego stanu zdrowia (podczas ciazy bole ponoc w ogole ustepuja), tzn po urodzeniu dziecka mam miec swiadomosc, ze moze byc 180 stopni lepiej, ale niestety moze byc (moze w moim indywidualnym przypadku?) gorzej. Bardzo z mezem pragniemy drugiego dziecka, ale boje sie zarowno o zdrowie malenstwa jak i swoje przyszle, dlatego raczej nie zaryzykuje. Oczywiscie twoja sytuacja jest inna, zycze ci powodzenia i wszystkiego dobrego!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group