Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

naturalne planowanie rodziny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ruzia80



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 11:40 pm    Temat postu: naturalne planowanie rodziny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny wiem ze to pewnie temat nie do tego dzialu ale tu najczesciej bywam...Smile moze wiecie czy gdzies na internetowych stronkach mozna sobie robic wykresy do NPR? chodzi mi o gotowe wykresy , zeby tylko wpisywac tam swoje dane, temperaturke itp...prosze podajcie jakies linki bo ja juz chyba tej metody sie chwyce skoro nie udaje sie na moje 'wyczucie'owulacji...:)pozdrawiam..

---edited by Wind_Of_Hope--- przypominam ze adresy stron www na naszym forum sa zabronione. chyba ze pochodza od Nas. wszelkie inf. na ten temat prosze pisac na PM do danych userow. w innym wypadku linki beda kasowane. Wink pzdr



przeniosłam do odpowiedniego działu. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 1:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdaje się że to już było poruszane na forum... Zaraz znajdę...O!Mam Very Happy

Zacytuje tu fragment wypowiedzi sprężyny:

sprezyna napisał:
Polecam też taki program Karta (za darmo do ściągnięcia w necie). Tam codziennie nanosisz dane i obserwujesz cykl, natomiast program wylicza dni płodne, owulację lub jesli zajdziesz w ciąże datę porodu za ciebie. Bardzo fajny program, sama używałam go przez 1,5 cyklu, teraz jestem w 35 tygodniu ciąży. Pomógł. Ale trzeba pamiętać o innych rzeczach, sam program tego nie załatwo za nas. Mam na myśli oczywiście zdrowy tryb życia (to nie bajka), pomaga.

_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ruzia80



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 9:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki, sciagne go sobie napewno...a moze dziewczyny opisalybyscie jak sie wam udalo zajsc w ciaze...wiem ze to pewnie glupio rzmi bo generalnie to jestem swiadoma skad sie dzieci biora..Wink ale chodzi mi o to jak wam sie to wreszcie udalo czyli ile razy w danym cyklu 'podchodziliscie' czy codziennie czy tylko np raz lub dwa, czy przed owulacja w trakcie albo zaraz po, czy np lezalyscie ptem do gory nogami czy wczesniej zazywalyscie cos np na poprawe sluzu,jakimiki metodami sie kierowalyscie, no wszystko co sie da...ja tak nbardzo bym chciala...jestem niecierpliwa osoba i pomimo zeprzede mna zaledwie (albo AZ) 3 miesiac prob to juz trace wiare...czuje sie stara( wtym roku koncze 29) i dzialam niejako pod prwsja urodzenia dziecka przed 30 rokiem zycia czyli w tym roku by to musialo nastapic....niewiem juz jak probowac...ostatni cykl bylismy pewni ze sie udalo...kochalismy sie 1,5 dnia przed owulacja i w sama owulacje (w momencie bolu owulacyjnego) i jeszcze pare godzin po dla pewnosci..ja mialam sluz plodny (niewiem jakiej jakosci bo nie znam sie na tym jeszcze za bardzo) ale byl,po stosunku lezalam 15 minut nogami i pupa w gora a potem 2 tygodznie oszczedzania sie, unikania alkocholu ( co w swieta nie bylo latwe Wink) no i 3 dni okres sie spoznial(zmiana klimatu, podroz) a dzis rano zludzenia zostaly rozwine przez ten cholerny okres...sorry..no wiec nie wiem co wiecej mozna zrobic, skoro wszystko wydaje sie ok, a fasolki nie ma Sad(((((pomozcie,poradzcie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 10:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak długo się staracie?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ruzia80



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka , ta jak napisalam przede mna 3 miesiac prob, zaczelismy w listopadzie 2008...ale skoro wydaje mi sie ze wszystko robimy ok to czemu sie nie udaje...czy samo badanie cytologiczne jak wychodzi swietnie to wystarcza zeby stwierdzic ze wszystko ok, czy to za malo?mialam w przeszlosci problemy z tarczyca(powiekszone wole) przez pare lat bralam tabletki hormonalne -tyroksyne ale to bylo wiele lat temu...mozliwe zeby w jakis sposob to teraz mogglo sie mscic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sama cytologia to nie wszystko...Zbadaj sobie poziom hormonów, zrób USG przydatków. Dobrze byłoby sprawdzić czy Twój mężczyzna nie ma żadnych problemów z płodnością. O wiele szybciej i prościej można to zrobić niż przebadać kobietę pod tym kątem(w duzej mierze że względu na czasochłonność badań,gdyż u kobiety trzeba czekać na odp dc).

Kup test owulacyjny wykonaj go gdy zaobserwujesz zmianę charakteru śluzu, ściągnij sobie ten program o którym mowa kilka postów wyżej.

Albo dla odmiany po badaniach, jeśli się okaże ze wszystko jest ok, pozostaw to własnemu biegowi. a wtedy na pewno się uda...

3mam kciuki i życzę powodzenia.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ruzia80



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 11:13 pm    Temat postu: kiedy jest owulacja wedlug npr? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny wlasnie zaczynam stosowac metode naturalnego planowania rodziny. mierze temp i obserwuje sluz. mam jednak problem ze stwierdzeniem w jaki sposob npr pomorze mi zajsc w ciaze a nie jej uniknac...tzn gdzie bym nie czytala o npr tam pisze ze jak tylko jest dzien szczytu sluzu to juz potem mozna wspolzyc ...ale przeciez jesli planuje dziecko to nie moge czekac do dnia 'po' szczycie sluzu wiec skad mam wiedziec kiedy jest najblizej owulacji? w ktorym dniu wzrostu temp nastepuje owulacja? czy moze zaraz przed tym wzrostem i skad mam wiedziec kiedy wspolzyc zeby bylo jak najblizej owulacji..? rozumiem ze jak pojawia sie sluz plodny to juz moge tylko ze chcialabym chlopca wiec musze sie 'wstrzelic' jak najblizej a najlepiej w sama owulacje...wiecie jak to zrobic wg npr?


Przeniosłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 11:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bodajze w dniu owulacji temperatura gwaltownie spada i pozniej rosnie przy dniach nieplodnych
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 11:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie. spada przed samą owulacją a w dniu owulacji następuje skok i potem podwyższona utrzymuje się całą drugą fazę cyklu.
a co do synka czy córki, to też nie jest takie proste. fakt zeńskie plemniki są wolniejsze ale bardziej wytrzymałe i są większe od męskich, ale jest jeszcze coś takiego jak polaryzacja komórki jajowej, która może pokrzyżować całkowicie szyki. przesyłam na pw linka odnośnie tego ;]
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Magda.Mała.Mi



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 4:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w poradni małżeńskiej możesz znaleźć pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group