Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból nogi / zbiorczy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bazgroly



Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 6:47 pm    Temat postu: Ból piszczeli Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od paru lat mam ból nóg (głownie piszczele, kolana ani stopy nie bolą) Ostatnio ból nasilił się, i występuje prawie codziennie. Problem jest z tym,że przeszukałam internet i większość bólów występuje po wysiłku, u mnie ból pojawia sie zazwyczaj wieczorem jak leżę w łóżku. Sport uprawiam, raz tygodniowo gram w tenisa i pływam na basenie ale bole nie maja związku z tym.Lekarze sugerowali że to bóle wzrostowe ( mam 15 lat i 168 cm) ale ból ostatnio występuje prawie codziennie a ja nie rosnę prawie. Dodam iż tabletki przeciw bólowe nie pomagają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 6:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam 16 lat jeśli to ma jakieś znaczenie w tej przypadłości?
bo ja też mam takie bóle. nie w stopach, nie w kolanach ale właśnie tam gdzie Ty opisujesz. nie pojawiają się one po wysiłku fizycznym,bo nie mam go za wiele szczerze mówiąc, a może to od tego? te bóle nie pojawiają się codziennie ale np. wczoraj miałam coś takiego, gdy kładłam się spać, a pojawiły się całkiem niedawno, co to może być ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomakeo



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 10:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mało wapnia w kościach, polecam jeść codziennie dużo wyrobów mlecznych, też tak miałem i jadłem dużo jogurtów ;p po pewnym czasie ból minął ;] pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 11:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to prawda Smile mnie już ten ból nie dokucza Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bazgroly



Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 9:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale ja codziennie jem na śniadanie mleko z płatkami chyba od zawsze, i jogurty też bardzo często jem. A bóle tak się nasiliły że wylądowałam w szpitalu, porobili badania i nic nie wyszlo, czekamy jeszcze na pare wyników, możliwe że to z powodu kręgosłupa, i w marcu ide na kolejne badania. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 9:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trzymaj się Smile i wracaj do zdrowia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tallka



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałeś robiony rezonans magnetyczny?
Jest to bardziej ból mięśni czy kości?
Od jak dawna utrzymuje się ta dolegliwość?
Przeszedłeś poważniejszy uraz nóg w okolicach podudzi?
Czasem bywa tak, że przerośnięty mięsień uciska naczynia-> dochodzi do niewielkiego niedokrwienia mięśni-> co powoduje obrzęk-> i pogłębienia ucisku... Chociaż w Twoim wieku i objawach, to średnio pasuje ;P
A puchną Ci nogi? Zauważyłeś jakieś zmiany w uciepleniu lub zabarwieniu nóg?
Zbadaj sobie poziom cukru. No i potasu i magnezu- może to nasilone kurcze mięśni. Zadbaj też o uzupełnianie płynów.
Czy ból pojawia się też w czasie wysiłku?
A może rzeczywiście to tylko ból "powzrostowe" Smile Dawno skończyłeś już rosnąć?
A jeśli leki nie pomagają... Może trzeba spróbować mocniejszych? Jakiś Nimesil... Albo nacieraj maściami rozgrzewającymi, trzymaj w cieple...
Byłeś u neurologa? Może to coś z nerwami. Warto, żeby zbadał Ci odruchy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fikus



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 2:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czym może być spowodowany taki ból? od kilku dni pojawia sie nagle w nocy i dopiero jak poloze sie na plecach to przechodzi... czy jest mozliwe ze przez zla pozycje w czasie snu? prawda jest ze ja z reguly spie jakos tak powygijana dziwnie... uwielbialam spac na brzuchu, ale wkoncu zaczal bolec mnie kregoslup (co bylo chyba spowodowane tym ze obie rece dawalam pod brzuch no i jakos tak sie nazbieralo...), teraz nie moge spac juz na bolu, ani prawym ani lewym, bo potem okropnie boli, i jedynie polozenie sie na plecach pomaga... mam nadzieje ze ktos mi pomoze Wink jesli nie przejdzie to oczywiscie pojde do lekarza... tylko do jakiego.... ? :/

Dodano po 15 godzinach 1 minutach:

ślicznie dziękuje za odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 10:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na poczatek idz do rodzinnego..

no tu lekarzy nie ma.. nikt nie jest w stanie Ci pomoc jesli nie zna danego przypadku..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fikus



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 4:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tu nigdy nikt nie zna danego przypadku bo nikt podobno lekarzem nie jest ale jednak wiekszosc udziela sie na rozne tematy, no i sadzilam ze to forum wlasnie po to tu jest...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group