Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bezpłodność u bliźniąt jednojajowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maniek.maniek



Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 5:42 pm    Temat postu: bezpłodność u bliźniąt jednojajowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Staramy się już jakiś czas z mężem o dziecko, niestety bezowocnie:/
Mąż ma brata bliźniaka jednojajowego. Słyszeliśmy niedawno, że w takiej sytuacji jedno z bliźniąt może być bezpłodne. Czy to prawda czy kolejne mity wyssane z palca. Nie minął jeszcze rok dlatego też nie udaliśmy się z tym do specjalisty, ale może jednak powinniśmy. Proszę o radę.

Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 7:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

maniek.maniek kompletna bzdura, gdzie takie rzeczy piszą !!??? Jak długo się staracie ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maniek.maniek



Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 7:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Staramy się od siedmiu miesięcy. Wiem że niektóre pary czasem potrzebują nawet roku dlatego jeszcze się nie zamartwiamy. A ja wolałam się upewnić czy to tylko kolejne bzdury.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 9:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bzdury Smile
jesli po roku Wam sie nie uda to wtedy warto przebadac nasienie meza i Twoje hormony .
wierze ze bedzie wszystko dobrze!! Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 9:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

maniek.maniek Zróbcie tak jak pisze Wind, chyba, że jesteście już grubo po 30-stce, to badania można zacząć już teraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 12:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj dziewczyny to nie są bzdury niestety.
Są naukowe prace ..nie wiem czy zakończone czy nie ale są. Miałam nawet na sympozjum jeden taki wykład. Otóż bardzo często zdarzają się u bliźniąt ( nie tylko jednojajowych) problemy. Jedno z rodzeństwa ma dzieci bez problemu , drugi natomiast już ma problem. Częsty przypadek jak się okazuję .
W mojej rodzinie też mam bliźniaki i kuzynka ma dzieciaczka a kuzyn niestety ma problemy. Jeździli po klinikach i tam robiono masę badań ale nadal nic. Oczywiście nie stwierdzą ,że powodem jest to,że pochodzi się z bliźniąt ale wykluczyć się nie da ,że na przełomie kształtowania płci i puli rozrodczości ktoś dostał więcej a ktoś mniej...może być różnie.
Moim zdaniem najlepiej zacząć badania. Oczywiście problem jest jak para stara się ponad rok ale ja zawsze powtarzam,że badania można zrobić . Tym bardziej jeśli jest się blisko 30-tki Wink.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 2:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do tej pory nie jest to jednoznacznie udowodnione naukowo u ludzi, natomiast u zwierząt (bydła) owszem nazywa się to frymartynizm i dotyczy to bliźniąt różnej płci.
Natomiast u ludzi (wyłącznie w ciąży jednojajowej, u płci męskiej (najczęściej)), może nastąpić nie równy podział hormonów (np. androgenów), ale nie ma na to dowodów, że prowadzi to jednoznacznie do bezpłodności. Czyli jak do tej pory nie ma naukowych dowodów, że jedno z bliźniąt jest skazane na bezpłodność - nie można użyć takiego stwierdzenia, że jest to częste zjawisko, napewno nie z powodu bycia bliźniakiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 2:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tego stwierdzić nie możesz ponieważ jak powiedziałam prace nie są zakończone więc i wniosków nie można formułować. Tak czy inaczej badania są i dobrze ,że robią coś w tym kierunku bo jest z tym problem niewątpliwie i nie tylko u bliźniąt jednojajowych . CZy wyjdzie ,że to coś na poziomie płodowym nie zadziałało dobrze czy nie tego dowiemy się może kiedyś. Tak czy inaczej badania warto zrobić ale to i tak nie stwierdzi tego czy problem ( jeśli oczywiście jest) powodowany jest tym o czym piszemy Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group