Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

CO Cię można spotkac przed porodem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 10:58 am    Temat postu: CO Cię można spotkac przed porodem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słyszałam, że przed porodem lekarze robią lewatywa a na czas porodu podłanczają cewnik. Wiele moich znajomych mam właśnie tak miały ale mówią że to nie jest regułą. Tak samo jak nie jest regułą nacinanie krocza a wiele kobiet to miało i nie które z nich miały póżniej problemu z chodzeniem i za szwami a niektóre z nich tak. I chciałam zapytac jak to jest z tym nacinamiem(chciałbym tego uniknąc przy porodzie) , lewatywa i cewnikiem. Chciałabym was poprosic o to żebyśmycie mi opowiedziały co wy przeszłyście przy porodzie i jak to wyglądało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwunia1986



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 11:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witaj
lewatywy nie mialam jak i rowniez cewnika,ale jak kobiety ktore dluzej lezaly na ginekologi to mialy..ja niestety nie mialam bo porod zaczal sie nagle i dlatego mnie to ominelo.
ale co do naciniania krocza to mialam i powiem szczerze,ze bolii potem faktycznie jest problem troszke ze szwami,ale idzie sie przyzwyczaic ja po tygodniu w sumie zapomnialam o tym ze jestem pozszywana i juz praktycznie normalnie funkcjonowalam,a wiec z mojego punktu widzenia to jest akurat do przezycia nie jest to takie straszne
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 11:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki, a czy miałaś możliwośc odmówienia tego nacięcia??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwunia1986



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 1:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wlasciwie nawet sie mnie nie spytali o zgode,ale pewnie stwierdzili,ze innego wyjscia niema
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 5:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lepiej za wczasu naciac niz potem ma Ci popekac cos w srodku Neutral to tylko i wyłacznie dla Twojego dobra no i dziecka oczywiscie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edyta76



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 8:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tez nie mialam lewatywy i cewnika..no ale 3 szwy, odmowic naciecia nie mozna, no bo bobasek musi jakos wyjsc i czasami jest to konieczne, szwy troche bola przez 3- 4 dni, potem jeszcze ok. tygodnia je czujesz a potem to juz prawie nic, ale to nic w porownaniu z PORODEM!!! Shocked ajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 6:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od szpitala i od rodzaju porodu. Jesli jest to poród naturalny to nie zakładają cewnika - to logiczne Wink ale golą i robia lewatywę lub częstują czopkiem glicerynowym ale to też w zależności od szpitala.
Przy cesarskim cięciu jest zakładany cewnik i podawany czopek lub lewatywka. Ot tyle Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group