Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu itp. (part.5)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 8:25 pm    Temat postu: Pogaduchy o ciąży, jej przebiegu itp. (part.5) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do kontynuacji tematu

-------

lalalunia dokładnie , wszystko zalezy od danego lekarza. wizyty prywatne różną się od tych na NFZ. U mnie było tak: Lekarz pytał o wszelkie choroby, leki, samopoczucie itd. waga, ciśnienie, cytologia, badanie ginekologiczne, badanie usg piesi i usg brzuszka w celu obejrzenia czy pęcherzyk jest umiejscowiony w macicy.
Zlecił badania : morfologię, wr, toksoplazmoza, grupę krwi oraz czynnik krwi i mocz. Jeśli nie byłaś szczepiona na różyczkę to badanie tez musisz wykonać.
To tyle na pierwszej wizycie
_________________
Jestem mamą Wink))



Ostatnio zmieniony przez tosia81 dnia Pon Lis 07, 2011 3:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 8:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

muska - widze,ze u Ciebie bardzo zaawansowana wizyta byla:)) ale to bardzo dobrze:)) no to jak polece do polski w lipcu,to od razu ide do prywatnej pani doktor,bo tutaj to guzik mi zrobia. nie mam pojecia jaka mam grupe krwi,takze trzeba bedzie to zrobic...ohh a ja tak nienawidze badania krwi Sad no ale coz,trzeba sie bedzie przyzwyczaic Smile) dziekuje slicznie za odpowiedzi Smile))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 10:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosiu a grupa krwi ojca nie jest przypadkiem potrzebna ? zeby wykluczuc mozliwosc konfliktu ?
szczepienie na rozyczke w ciazy jest mozliwe?
a co z WZW B? chyba tez powinna sie zaszczepic.
lalalunia a Ty ile masz latek? Razz młoda mama ?
z cola nie przesadzaj bo potem jak maluszek podrosnie to bedzie miał co chwile czkawke Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 10:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind wiesz ja zakładam ,że każdy ma zrobioną grupę i czynnik Rh Wink. Jeśli kobieta ma czynnik Rh + to nie ma wskazanie do tego aby partner robił grupę( jeśli nie ma) . Gorzej jak kobieta ma Rh-.
Niestety szczepienie przeciwko różyczce jest zabronione w ciąży. Należy się zaszczepić minimum na 3 miesiące przed zajściem w ciąże. Jednak większość z nas była szczepiona. NIe pamiętam od którego roku ale na pewno już rocznik '81 był szczepiony. Więc obaw nie ma.
WZW B....hmm niby nieobowiązkowe ale naprawdę warto. Jednak ciąża może zakończyć się różnie. Może być cesarka więc szczepienie na wzwb jest według mnie bardzo ale to bardzo istotne aby zapobiec w razie czego zakażeniu. Różnie bywa. Zresztą uważam,że takie szczepienie powinien mieć już każdy. Nie tylko kobiety w ciąży czy planujące. Tą chorobą zrazić można się nawet u dentysty więc nie ma na co czekać .
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 11:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mimo wszytko poprosze mojego mezczyzne,zeby zrobil sobie te badania krwi...no widzicie dziewczyny niby kazdy powinien miec zrobione badania na grupe krwi,a ja nie mam... na rozyczke chyba bylam szczepiona:)) mam nadzieje:)
Wind-w tym roku bede miala 24 lata:)) wiec w sumie mloda,ale nie az tak:D moj mezczyzna bedzie mial 30tke Wink))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lala dzieki za info Smile a Twoj luby był gotowy na dziecko czy marudził ze jeszcze bedzie czas... Wink

Tosiu a mozna przyjmowac kolejna dawke wzw bedac w ciazy czy nalezy poczekac do rozwiazania?
a z tymi grupami krwi to mowisz ze wystarczy aby matka dziecka miała rh+ tak? i wtedy ojca nie trzeba gnac na badania?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
muśka



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 1:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny w naszym wieku/czasach każdy miał robioną grupę krwi po porodzie i jest ona wpisana w książeczkę zdrowia. Teraz dzieciom nie robią w szpitalu tylko na własną rękę każą. Ale jeśli kobieta nie ma oryginału to musi to badanie wykonać będąc w ciąży bo tylko oryginał chcą przyjąć w szpitalu, nie wystarczy im pokazać książeczki.
Tak samo z różyczką, kiedyś każde dziecko w podstawówce było szczepione więc jeśli są wątpliwości to albo znaleźć swoją kartę z dzieciństwa albo wykonać badanie na przeciwciała.
Lalalunia jak będziesz na wizycie u położnej to upomnij się o te grupe krwi bo to bardzo ważne.
A z tym wzw to mnie zmartwiłyście bo ja szczepiona nie byłam i głupia nawet nie pomyślałam o tym Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 4:31 pm    Temat postu: zawod Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind - chcial,chcial Smile i to bardzo Smile ja tez zreszta:) boze,ale teraz czytam te wszystkie rzeczy na forum i chyba powinnam przestac,bo sie wkrecam niepotrzebnie...

Dodano po 2 godzinach 23 minutach:

Kochane,a powiedzcie mi,bo ja jestem kosmetyczka i czy bezpiecznie mi robic czyjesc paznokcie, chodzi mi w sensie o zel,akryl itp?! jednak to smierdzi :/ moze i glupie pytanie,na razie nie pracuje,ale mam pare klientek takich co do domu chodze i im robie i nie wiem,czy powinnam prestac...z pracy w spa zrezygnowalam 3 tygodnie temu,takze na razie odpoczywam i nic nie robie:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lalalunia napisał:
Mimo wszytko poprosze mojego mezczyzne,zeby zrobil sobie te badania krwi...no widzicie dziewczyny niby kazdy powinien miec zrobione badania na grupe krwi,a ja nie mam... na rozyczke chyba bylam szczepiona:)) mam nadzieje:)
Wind-w tym roku bede miala 24 lata:)) wiec w sumie mloda,ale nie az tak:D moj mezczyzna bedzie mial 30tke Wink))


A pewnie ,że poproś żeby zrobił badanie krwi. Nie tylko dlatego ,ze jesteś w ciąży ale zwłaszcza dla samego siebie. To konieczne . Przecież w życiu rożne rzeczy się zdarzają ...a to wypadek a to operacja. szkoda czasu wtedy na badanie krwi.

wind_of_hope napisał:
Tosiu a mozna przyjmowac kolejna dawke wzw bedac w ciazy czy nalezy poczekac do rozwiazania?
a z tymi grupami krwi to mowisz ze wystarczy aby matka dziecka miała rh+ tak? i wtedy ojca nie trzeba gnac na badania?

Szczepienie na wzw B jest ważnym sczepieniem i można szczepić się w ciąży. Nie ma wpływu na dziecko. Oczywiście lepiej to zrobic wcześniej ale jak się nie zdąży to mozna w trakcie Wink. Oczywiście konsultacja z lekarzem przed zaszczepieniem jest konieczna.
Jeśli masz Rh+ to nie będzie konfliktu więc nie jest tak straszne pilne badanie u partnera. ale lepiej zrobic . Tak dla samego siebie.

muśka napisał:
Dziewczyny w naszym wieku/czasach każdy miał robioną grupę krwi po porodzie i jest ona wpisana w książeczkę zdrowia. Teraz dzieciom nie robią w szpitalu tylko na własną rękę każą. Ale jeśli kobieta nie ma oryginału to musi to badanie wykonać będąc w ciąży bo tylko oryginał chcą przyjąć w szpitalu, nie wystarczy im pokazać książeczki.
Tak samo z różyczką, kiedyś każde dziecko w podstawówce było szczepione więc jeśli są wątpliwości to albo znaleźć swoją kartę z dzieciństwa albo wykonać badanie na przeciwciała.
A z tym wzw to mnie zmartwiłyście bo ja szczepiona nie byłam i głupia nawet nie pomyślałam o tym Crying or Very sad


Wszystko zależy od szpitala w którym się rodzi. U mnie wykonują badania grupy i czynnika krwi po porodzie i wpisują w książeczkę . Ale na pewno nie praktykują tego we wszystkich szpitalach.
Jesli nie byłas szczepiona to warto się jednak zaszczepic. Pogadaj z lekarzem na ten temat.

lalalunia zależy co zawierają w sobie te preparaty. Te które my w Polsce używamy są bezpieczne ...przynajmniej te z którymi ja miałam kontakt
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 8:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ahaaaa,dzieki za odp Smile no nie sadze,zeby te,ktore uzywam tutaj mialy jakis specjalnie inny sklad,ale kupie sobie taka maske a'la chirurg Smile)

W ogole to mialam sie jeszcze zapytac,czy sa jakies normy co do sluzu w ciazy? czy on ma jakos wygladac na poczatku,a potem sie zmienia? czy to nie ma zanczenia?!Smile))

Mama mi powiedziala,ze nie pamieta,czy ja mialam szczepionke na rozyczke,co mnie rozbroilo,bo ja tez nie pamietam:( ma poszukac karte szczepien....ale wydaje mi sie,ze w podstawowce to robili,mam taka nadzieje.a na zoltaczke mialam na bank.

:*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Następny
Strona 1 z 40

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group