Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból głowy, zniesiona lordoza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maxxtro



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 9:44 pm    Temat postu: Ból głowy, zniesiona lordoza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. W innym temacie pisałem o bólu głowy, zawrotach i podwyższonej temperaturze (37,2-37,6'C) utrzymującej sie od 3 miesięcy. Wszystkie badania są w porządku. Jednak około 2 miesięcy temu pojawił się u mnie silny ból w potylicy i częściowo szyi, zrobiłem RTG i wyszło, że mam zniesioną lordozę. Neurolog przepisała tylko tabletki przeciwbólowe Apo-Naproxen. Silny ból minął, jednak ból ten co jakiś czas się powtarza. Obecnie utrzymuje się od 2 dni. Ponadto zauważyłem że w nocy i rano drętwieją mi palce u rąk. Po przewertowaniu książek medycznych doszedłem do wniosku, że to może być albo migrena szyjna albo ból napięciowy głowy. Czy to właśnie zniesiona lordoza jest temu winna ? We wtorek wybieram się do innego neurologa. Strasznie martwię się co ze mną może być. Mam dopiero 23 lata a już takie problemy. Czy jest dla mnie jakaś szansa ratunku ? Czy istnieje w ogóle szansa wyleczenia tej nieprawidłowości lordozy ? Co sądzicie o wizycie u kręgarza ? Czy on może w jakiś sposób pomóc ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 6:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, to bardzo możliwe, że bóle głowy są przez krzywy kręgosłup.
W Twoim wieku są marne szanse na to by wyprostować kręgi szyjne... Twój organizm już się rozwinął.

Ale bardzo dobrze robisz, że idziesz do innego neurologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Maxxtro



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 4:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem po wizycie. Całkiem inna pani neurolog i od samego początku widać było, że zna się na rzeczy i sie zaangażowała. Przeprowadziła szczegółowy wywiad, obejrzała wyniki badań, zrobiła mi kilka testów neurologicznych i stwierdziła, że nie wie co mi może dolegać. Ja skarżę się na bóle potylicy, sztywność karku, ona twierdzi, że żadnej sztywności nie ma. Poszła w strone mojej psychiki, powiedziała, żebym stosował przez 2 tyg. Persen i mam sie zgłosić, jeśli nie będzie poprawy to być może załatwi mi trudne do wykonania badanie płynu rdzeniowo-jakiegoś (zapomniałem nazwy) bo mówi, że tak tego nie można zaostawić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 4:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zapewne rdzeniową-kręgowego:D miałem to wybitnie nie przyjemne;] ale idzie przeżyć troszeczke unieruchomiony jesteś na pare godzin ale daje rade;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Maxxtro



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 5:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam prośbe, mógłbyś napisać jak wyglądało dokładniej to badanie ? Jak sie przygotowywałeś do niego i jak wyglądało samo pobieranie tego płynu ? Bardzo dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 5:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w sumie nic ciekawego położyli mnie na leżance bokiem dwóch mnie trzymało, trzeci wbił igłe -w sumie nie bolało jakoś specjalnie, i potem przez chyba 12h nie zalecany jakikolwiek ruch jest kolega z sali sie ruszał po tym no i nie ciekawie sie czuł :d potem obolały grubo był
ale ogólne wrarzenie jak juz powiedziałem takie średnio przyjemne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Maxxtro



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 6:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uuu 12h na jednym boku to faktycznie mało ciekawie. A jak Ci sie siku zachciało to co zrobiłeś ? Very Happy

helloween - co ma ten post na celu ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group