Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Wyniki EKG, UKG

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Korowiow



Dołączył: 14 Sty 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 10:20 pm    Temat postu: --> Wyniki EKG, UKG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Niedługo będę musiał przejść badanie EKG, gdy 3 lata temu robiłem to były jakieś problemy, w związku z tym mam pytanie czy można się jakoś przygotować do badania np jakaś dieta specjalna czy coś w tym stylu aby badanie wyszło jak najlepiej? Domyślam się że niewiele pewnie można zrobić, mam 23 lata i nie mam i nie miałem nigdy żadnych problemów kardiologicznych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
k-a-s-i-e-n-k-a69



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedyne co moge poradzic: nie pij kawy przed badaniem,kawa przyspiesza puls. Idz wyluzowany. Powodzonka :D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goti



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 10:11 am    Temat postu: EKG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może mi ktoś powiedzieć co oznacza, że w wyniku badań EKG PQ=0,22 sek?
Czy jest to blok serca przedsionkowo-komorowy, czy jeszcze nie? Z góry dziękuję za odpowiedź>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 1:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

analiza wyników EKG jest bardzo złożona i wymaga dużych umiejętności, więc to tylko lekarz. ale jeśli chodzi o sam odcinek PQ, to norma jest do 0,20s, więc podwyższona lekko wartość to już blok przedsionkowo-komorowy pierwszego stopnia prawdopodobnie.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goti



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 7:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to coś poważnego, bo potrzebuję od lekarza zaświadczenie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu rekreacyjnie? Czy jak to zobaczy, będzie miał jakieś zastrzeżenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 8:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blokowi pierwszego stopnia zwykle nie przypisuje się znaczenia chorobowego, jeżeli inne wyniki są dobre (czyli (np. stwierdza się brak bloku dwuwiązkowego). chyba nie masz się co martwić, choć specjalistą nie jestem Razz
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goti



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 10:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jakbym miał coś nie tak, to lekarz który robił mi EKG napisał by mi to na karcie, czy on po prostu tylko jest od obsługi urządzenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 12:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakby było coś poważnego, to powinien powiedzieć, że coś jest nie tak, choć to różnie czasem bywa.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goti



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 12:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak się tej pani co mi EKG robiła spytałem czy wszystko ok, to powiedziała, że w sumie jest dobrze, obejrzała jeszcze ten wykres i powiedziała żebym się nie martwił. Jak przyszedłem do domu, zobaczyłem w internecie co znaczy te PQ=0,22, więc się troszke zmartwiłem, ale skoro mówisz że to jest nic, to mnie pocieszyłaś. Bardzo zależy mi na tym zaświadczeniu i mam nadzieję, że lekarz mi je wystawi. Dzięki za wszystko. Naprawdę bardzo mi pomogłaś. Pozdrawiam!

Wysłany: Nie Paź 14, 2007 10:54 am

I jeszcze jedno. Robiłem EKG pod kątem nadciśnienia i nie wiem czy mam te nadciśnienie czy nie mam. Jakbym miał, to chyba by ta pani napisała na karcie? Dobrze myślę?


-----edited by emilka-----
jeśli chcesz coś dodać, użyj opcji "zmień". psty zostały połączone
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 3:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli ta pani powiedziała, widząc wyniki, ze "ok", to powinno tak być. z tym, że ekg w przypadku nadciśnienia jest badaniem pomocniczym. niekoniecznie w wyniku musi być napisane jak byk: nadciśnienie. tylko w opisie jakieś obecności zaburzeń rytmu serca czy coś takiego. jak wszystko w opisie jest dobrze, to w porządku.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group