Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nacisk na brzuch w czasie ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamilka54



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 93

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 06, 2014 12:13 am    Temat postu: Nacisk na brzuch w czasie ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie.

Czy silne naciskanie na brzuch w okresie do około 6 tygodnia ciąży mogłoby w jakiś sposób zaszkodzić dziecku? Wiem, że w tym czasie jest ono jeszcze bardzo malutkie i rozwija się w macicy, ale czy naciskanie na brzuch lub gdzieś na wysokości macicy mogłoby w tak wczesnej fazie spowodować na przykład poronienie?
Pytam, ponieważ kiedyś podczas wątpliwości czy jestem w ciąży, zdarzało mi się dość silnie naciskać w tych okolicach (ale oczywiście nie na tyle silnie, żeby powodować u siebie ból) - w sumie to nie wiem co chciałam wskórać, przecież dziecko nie jest jeszcze wyczuwalne przez dobre 3 pierwsze miesiące...

Proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Maj 06, 2014 10:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale jakie naciskanie?? Nie bardzo ruzumiem pytanie
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamilka54



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 93

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 06, 2014 11:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takie zwykłe, rękoma. Nie chodzi tu o uderzenia, a o naciskanie rękoma w okolicach brzucha, dość głęboko w celu wyczucia czegoś (podejrzewam, że podobne, jak przy badaniu lekarskim).
Czy takie naciskanie mogło wywołać poronienie w tak wczesnym etapie ciąży?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 11:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie, nie mogło .
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamilka54



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 93

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 08, 2014 8:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź, strasznie się bałam, że mogłam coś uszkodzić kiedyś, kiedy podejrzewałam, że jestem w ciąży.
Zdarzyło mi się tak mocno naciskać na brzuch, żeby sprawdzić czy wyczuwam jakieś zmiany. Jednak potem dostałam okres więc uznałam, że po prostu w ciąży nie byłam, a teraz to wróciło, czy aby się do tego nie przyczyniłam.

A gdzie w około 6-7 tygodniu jest macica? Jest jeszcze na pewno malutka, więc chyba nawet przez mocny nacisk nie mogłabym jej naruszyć, bez wywoływania u siebie ogromnego bólu, prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group