Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

czy mam paranoję i jak sie jej pozbyć?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowa127



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 05, 2010 11:42 pm    Temat postu: czy mam paranoję i jak sie jej pozbyć? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

juz pisałam na tym forum kilka razy. To mój najnowszy wpis. Szukam osób, które mogłby mi pomóc - najlepiej on-line. Najlepiej psychiatrów chyba.

5 lat temu przeżyłam silny stres. Uważam, że w wyniku tego stresu nabawiłam się zespołu stresu pourazowego. To po pierwsze. Po drugie stres ten nie ustępował gdyż stale znajdowałam się pod wpływem czynnika stresogennego z powodu osób trzecich.

Całość sytuacji miała miejsce w pracy. 5 lat później uważam, że jestem paranoiczką - choć być może moje obiekcje są uzasadnione. Po prostu boję się wszystkiego - boję się podjąć jakiś trud ze strachu , że zostanę zniszczona. Nie wiem ile w tym jest paranoi mojej z powodu całości wydarzeń , w których wzięłam udział, a ile jest to prawda. Ale skąd mam to wiedzieć? jak? Moi oprawcy nie zostali ukarani. Ja zostałam podwójnie, potrójnie i poczwórnie ukarana za to co sie stało z mojej lub nie z mojej winy. Jak mam teraz żyć z takim poczuciem krzywdy, niespraweidliwości i kłamstwa.

Jakie mam schorzenie psychicznie teraz? Jestem chora na depresje przy okazji/mogę być?

nowa127
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 8:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowa127
jeśli chodzi Ci o terapię on- line to myślę, że możesz o niej zapomnieć. takie coś nie istnieje. żaden szanujący się psycholog/ psychiatra nie podejmie się leczenia człowieka za pośrednictwem klawiatury i monitora. to jest po prostu nierealne.
można natomiast uzyskać pomoc- w sensie porady lub otrzymania namiarów na REALNĄ pomoc - prowadzone są różnego rodzaju strony/ fora internetowe gdzie bywają psycholodzy/ psychiatrzy i którzy mogą takową pomoc Ci uzyskać.
z tego co się orientuję już kiedyś podawałam Ci w PW namiary na takie strony. Wink

co się tyczy zaś całej sytuacji - moim zdaniem jest to lęk - nie wiem na ile jest nasilony ale paranoja to coś znacznie "głębszego" , odbierającego całkowicie jasny pogląd na swoją sytuację.
osoba w paranoi nie zdaje sobie sprawy, że na nią cierpi. uważa że wszyscy są przeciwko niej i jej zagrażają.

pomóc może Ci realna terapia. możesz też zwrócić się o pomoc do psychiatry- jeśli zdiagnozuje depresję/ depresję lękową/ nerwicę/ nerwicę lękową lub cokolwiek innego będzie mógł wdrożyć leczenie- w tym także farmakoterapię. ale to wszystko zależy od lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowa127



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 9:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
co się tyczy zaś całej sytuacji - moim zdaniem jest to lęk - nie wiem na ile jest nasilony ale paranoja to coś znacznie "głębszego" , odbierającego całkowicie jasny pogląd na swoją sytuację.
osoba w paranoi nie zdaje sobie sprawy, że na nią cierpi. uważa że wszyscy są przeciwko niej i jej zagrażają.


Ja się też nie znam do końca na róznych sprawach, ale mnie sie też wydaje, że ja bym CHCIAŁA być paranoiczką lecz mój osąd jest zupełnie zdrowy psychicznie. Może więc w związku z tym mam depresję - jak można doprowadzić kogoś do takiego stanu? Teraz już jakoś normalnie funkcjonuję w miarę, nawet już jak płaczę to normalnie, ale własna rodzina doprowadziła mnie do choroby psychicznej a najbardziej rodzina brata. Jego dzieci dosłownie mnie do stanu doprowadziły i nędzy finansowej... chciałabym nawet mieć paranoję - tyle napiszę jeszcze w tym wątku Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 9:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowa127
ale czemu być chciała?
nie jest Ci już wystarczająco ciężko jeśli chodzi o Twoje obecne problemy?
naprawdę ciężko ocenić laikowi, i to przez monitor, co Ci może dolegać.
aby się tego dowiedzieć doradzam wizytę u specjalisty bądź lekarza pierwszego kontaktu na początek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowa127



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 9:43 am    Temat postu: ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale czemu być chciała?
nie jest Ci już wystarczająco ciężko jeśli chodzi o Twoje obecne problemy?


Bo jak ktoś wie co mu dolega to od razu jest lepiej. Po prostu wiesz co Ci jest. A ja co rano budzę się ze STRASZNYM bólem głowy i jak patrzę na jedzenie to chce mi się wymiotować. No to co mi jest? Czemu mam takie migreny i to od dłuższego czasu. To tak wykańcza Sad

No ale może mi przejdzie w innym miejscu. Mam nadzieję.

Pozdrawiam,
nowa127
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 10:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowa127 napisał:
No to co mi jest? Czemu mam takie migreny i to od dłuższego czasu.


idź do lekarza ogólnego po skierowanie do neurologa. skoro ból jest bardzo silny i tak częsty jak mówisz to trzeba się skonsultować ze specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowa127



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 9:33 pm    Temat postu: ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
idź do lekarza ogólnego po skierowanie do neurologa. skoro ból jest bardzo silny i tak częsty jak mówisz to trzeba się skonsultować ze specjalistą.


Niestety nie mogę bo musze jechać do pracy.
Znasz się na tym kiedy psychiatra wypisuje diagnozę PARANOJA?
Gdzie można poczytać coś więcej o takiej chorobie.
Na ogół jestem normalną osobą, ale gdy kontaktuję się z matką wpadam w szał - to już jest dno - ale po pierwsze mam pytanie - czy i kiedy stawia się diagnozę w stylu ZESPÓŁ PARANOIDALNY czyli że dana osoba ma jakieś iluzje na temat rzeczywistości (poniżej 50% kontaktuje się z rzeczywistością) i taka osoba sobie zarządza innymi osobami, zmawia się z innymi osobami - dla mnie również chorymi psychicznie - celem WYMUSZENIA na mnie jakichś swoich paranoidalnych urojeń i tak dalej, kiedy ja cierpię z tego powodu fizycznie, psychicznie, finansowo, życie mam zniszczone - wszystko przez jakieś urojenia czyjeś , które są mi wtłaczane w głowę. Przecież to trzeba jakieś testy wymyślić pewnym osobom i dać je do rozwiązania jak poniżej 50% kontaktu ze światem realnym to nie wiem - jakieś tabletki czy coś? Przecież nie można sobie żyć w zaświatach i decydować o czymiś życiu.
Ja to piszę np. dla szkolnych pedagogów np. matka czy ojciec sobie coś uroją i dziecko ma robić to czy tamto. To co mam po latach robić jak wszystko było ich paranoiczną wizją? Od kogo mam się odszkodowania domagać za stracone lata pracy, zdrowie utracone? Uważam , że powinno się coś robić z ludźmi, którzy sobie żyją w świecie swoich iluzji i zajmują się zarządzaniem zasobami ludzkimi - nawet swoimi dziećmi. To należy tępić wręcz - moje zdanie.
Pierwszy przykład - matka z zespołem alkoholowym (alkoholiczka) nie jest narażona na takie zagrożenie? Albo ktokolwiek kto pije na kierowniczym stanowisku? Czy nie powinno sie o tym mówić? Ja mam życie zniszczone przez alkoholizm bierny. Paranoja to nie tylko urojenia w życiu ale tez strach paranoidalny, który może dotknąć osoby kontaktujące się z ludźmi chorymi na paranoję. Uważam, że powinno się o tym mówić i takim ofiarom paranoików pomagać. Bo się taką ofiarą czuję. A ludzi takich leczyć bo to są chorzy psychicznie i tyle. Sad

nowa127

ps. w sieci znalazłam takie oto wytyczne odnośnie osobowości paranoidalnej - czy są jakieś testy na tej podstawie, żebym mogła np. matkę własną wysłać do psychiatry i żebym na podstawie tego testu dostała czarno na białym że moja matka jest WARIATKĄ po prostu, która coś coś ubzdurała i to realizuje z uporem godnym świra. Bo taka jest prawda. Nie licząc się z nikim i niczym - i tak całe życie Sad
A wszystko bez sensu od początku do końca oczywiście - jak każde iluzje wariata , ale na to testy powinny być, a na inne zaburzenia psychiczne też moim zdaniem. I wtedy lekarstwa, a nie jakiś wywiad - z gwiazdą dosłownie.

ps2. na czarno wyłuszczyłam wszystkie cechy charakteru mojej matki.
============================
OSOBOWOŚĆ PARANOIDALNA


Kryteria diagnostyczne ICD-10:
wrażliwość na niepowodzenia i odrzucenie
tendencja przeżywania długotrwale przykrości podejrzliwość, ujmowanie obojętnych działań otoczenia jako wrogich lub pogardliwych
sztywne poczucie własnych praw

podejrzenia dotyczące wierności (partnerów i przyjaciół)
przecenianie własnego znaczenia
pochłonięcie wyjaśnieniami wydarzeń

Kryteria diagnostyczne DSM-IV:
pozbawiona wystarczających podstaw podejrzliwość, że inni nas wykorzystują, krzywdzą lub oszukują,
zaabsorbowanie bezpodstawnymi wątpliwościami co do lojalności przyjaciół lub wspólników i co do tego, czy są oni godni zaufania
niechęć do zwierzania się innym, spowodowana nieuzasadnionym lękiem, że informacje te zostaną użyte przeciw nam w złych intencjach
odczytywanie ukrytych, poniżających lub groźnych znaczeń z niezłośliwych uwag lub zdarzeń
ciągłe noszenie urazów, czyli niewybaczanie zniewag, krzywd lub afrontów
dostrzeganie ataków na nasz charakter czy reputację, które zwykle nie są widoczne dla innych, oraz szybkie reagowanie na nie gniewem lub przechodzeniem do kontrataku
powtarzające się nieusprawiedliwione podejrzenia dotyczące wierności współmałżonka lub partnera seksualnego

Atrybuty osobowości paranoicznej - atrybuty te charakteryzują funkcjonowanie osobowości paranoicznej:
czynności ekspresyjne - obronna;
funkcjonowanie interpersonalne - prowokacyjna;

styl poznawczy - podejrzliwy;
obraz ja - nienaruszalne;
reprezentacje obiektów - niezmienne;
główny mechanizm obronny - projekcja;
organizacja morfologiczna - nieelastyczna;
nastrój/temperament - gniewny.


Odmiany osobowości paranoicznej według DSM-IV:
fanatyczna (z cechami osobowości narcystycznej)
zrzędliwa (z cechami osobowości negatywistycznej),
wyizolowana (z cechami osobowości unikającej),
zatwardziała (z cechami osobowości kompulsyjnej),
złośliwa (z cechami osobowości sadystycznej).

Cechy związane z osobowością paranoiczną według Blaney:
nieufność,
podejrzliwość,
czujność,
cynizm
rywalizacyjność (porównywanie się z innymi),
poczucie krzywdy,
zazdrość,
nadwrażliwość na krytykę,
przepełnienie złością
mściwość,
ostrożność,
niezachwiane przekonania,
zazwyczaj brak poczucia humoru,
dychotomiczne myślenie,
samowystarczalność,
zadufanie,

przekonanie o własnej wyższości,
usprawiedliwienie samego siebie.

To wszystko na czarno tłusto to moja matka!!!
I CO JA MAM ROBIĆ?
Na dodatek mnie ostatnio okradła, że straciłam przez jej idiotyczne urojenia pracę i tyle. Czy mam ją wysłać do szpitala psychiatrycznego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Maj 19, 2010 6:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowa127
szczerze- to teraz nie wiem o co Ci chodzi.
uważasz że TY masz paranoję? czy TWOJA MAMA ma paranoję?
piszesz strasznie chaotycznie i co chwila piszesz coś innego. ciężko mi się w tym zorientować.
ps. nienawidzę stwierdzenia WARIAT. choroba psychiczna jest chorobą taką jak każda inna . nikt nie ma prawa etykietowania chorego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowa127



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 10:06 pm    Temat postu: ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj,

wiesz co - nie wiem już kto ma tę paranoję. Ja mam silną nerwicę bo mi jest ciągle niedobrze i ciągle boli mnie głowa. Może do psychologa? Albo do psychiatry - najlepiej online do psychiatry bo jak?
Ja właśnie potrzebuje chyba nie wiem - psychologa czy psychiatry. Ja wiem tylko, że ja tu nie mogę być gdzie jestem - w tym miejscu. Bo ja OSZALEJĘ i tyle Sad Nie wiem czemu. Raz - znosi mnie tu w pewną szkołę , której nie znoszę. W dwie nawet. No 3 no ale 2 to już strasznie. A po wtóre - urodziłam się w szpitalu psychiatrycznym. I mnie się wydaje , że to też jest źle bo tu niedaleko jest ten szpital i na mnie oddziaływuje negatywnie, a ja tam jeszcze na dodatek pracowałam i czasem np. słyszę śmiech niektórych pacjentów tego szpitala psychiatrycznego. Taki szaleńczy śmiech w swojej wyobraźni oczywiście ... ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 10:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowa127 !!!
Przeczytałam kilka Twoich postów i według mnie powinnaś koniecznie udać się do lekarza psychiatry !!!! Zapomnij o leczeniu przez neta, pomóc Ci może jedynie lekarz z krwi i kości !!!!! Sama leczę się u psychiatry już ponad 2 lata i dzięki mojej lekarce uniknęłam wizyty w szpitalu i przez ten czas zrobiłam całą masę "małych kroczków" dzięki którym nadaj jestem wśród Was. Sądzę, że w takiej sytuacji jak Twoja nie pomoże Ci psycholog a jedynie psychiatra. Wiele razy jest tak, że to co się dzieje wokół nas wcale tym nie jest, gdyż wiele spraw sami sobie wymyślamy lub dopowiadamy. Na początku mojej terapii też mówiłam tak chaotycznie jak Ty teraz i gdyby nie fakt, że wreszcie zrozumiałam, ze potrzebuję fachowej pomocy byłoby ze mną o wiele gorzej.
Tak czy inaczej nie czekaj aż ktoś da Ci tutaj odpowiedź, co Ci jest tylko biegnij do psychiatry !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group