Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bole brzucha

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrew^



Dołączył: 07 Kwi 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 07, 2006 4:53 pm    Temat postu: bole brzucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Mam nastepujacy problem i prosze mnie nie krytykowac tylko cos poradzic, mianowicie cwicze na silowni przez dlugi czas wspomagalem sie srodkami dozwolonymi, wszytsko bylo ok przez ostatnie 3 miesiace niczego nie bralem jakis miesiac temu kiedy zaczalem redukcje zaczalem doswiadczac caly czas uczucia ssania w brzuchu i czasem jakis lekki bol w jamie brzusznej, bole przechodzily ale caly czas mialem uczucie ssania jak pije miete czy cus cieplego ssanie ustepuje jak i inne dolegliwosci tydzien temuwszedlem na cykl sterydowy Rolling Eyes pewnie nie wazne to dla was jaki srodek w kazdym razie nie oral nie majacy wplywu na watrobe, teraz mam jazdy z brzuchem ssanie zgaga i czasem cos mnei zajkuje w brzuchu nie jest to watroba Neutral jesli mam juz bol to w okolicach lewego jelita i wyrostka, w meidzy czasie zanim zaczalem cykl bylem u lekarza zbadal mnie typowo tak samo zreszta jak ja sam Neutral i przepisal lek na rozkurczenie miesni gladkich Neutral nie wykupilem leku bo po co mi rozkurczowy lek Sad Rolling Eyes Embarassed codzien sprawdzam w okolicy wyrostka czy jest bol przy przyciskaniu przy puszczaniu miejsca wyrostka miesnie brzucha nie maja odruchu obronnego Neutral pojde do lekarza w poniedzialek bo dzis zapozno, mam powiedziec ze jestem na cyklu ?? boje sie tego powiedziec srodek ktorego urzywam napewno nie ma wplywu na watrobe, myslalem ze to moze wrzody na zoladku czy cus bo w sumei w ciagu dnia nie jem nic cieplego po z obiadem, mam spiewac jak na spowiedzi ?? Sad wiem ze postapilem jak dzieciak Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Gość









PostWysłany: Pią Kwi 07, 2006 7:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyczyna moze byc rozna, od wspomnianego wyrostka do wrzodow zoladka (przyjmowane sterydy!!!). Przede wszystkim jak cie boli to trzeba zrobic podstawowe badania: morfologia, ob ,badanie ogolne moczu. No i oczywiscie usg. Lewa strona to moze sprawy jelitowe. Co do wyrostka to ja wlasnie mialam tylko bole brzucha, na poczatku z prawej strony, pozniej lewa- czyli cale podbrzusze. Nie mialam zadnej obrony miesniowej, brzuch byl miekki, lekko napiety. Bolal mnie caly tydzien a w niedziele nie wytrzymalam i pojechalam na chirurgie i lekarz podjal decyzje o operacji nie majac pewnosc ze to wyrostek (choc dodatkowo miaLAM NUDNOSCI I PODWYZSZONA TEMPERATURE CIALA). wiec zx tym wyrostkiem to jest roznie, czesto objawy ksiazkowe odbiegaja od rzeczywistosc i to bardzo. Najlepiej jak zrobisz badania. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Andrew^



Dołączył: 07 Kwi 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 10:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wlasnie tak u mnie jest tylko ze bez nudnoisci Sad miesien lekko napiety Sad temp 36.8 caly czas Sad nie bolalo mniejuz znowu przez 2 dni Sad teraz siedze przed kompem i znowu czuje jak by cos mnie po prawej stronie hmm nie boli poprostu cos Neutral mowielm nie bralem zadnych orali co moglo by wplynac na zoladek czy watrobe Sad jutro ide do lekarza jestem zalamany Sad tyle pieniedzy, energii psu w dupe Sad
jak teraz wyglada zabieg usuniecia wyrostka tna dalej ?? czy teraz to z wkladaniem rurek do brzucha ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Andrew^



Dołączył: 07 Kwi 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 10, 2006 5:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ile wogole moze sie utrzymywac zapalenie wyrostka mozliwe zeby mial je juz prawie miesiac ?? Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Gość









PostWysłany: Pon Kwi 10, 2006 6:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiem ci, i moze zmartwie, ze ja mialam ataki bolow przez ok 3 lata. Trafialam z podejrzeniem wyrostka do szpitala, zrobili badania, uznali ze wszystko jest ok, kroploweczka i do domu. Tak bylo kilka razy. W koncu przy kolejnym ataku, poudawalam ze boli mnie barxziej niz bolalo a ze byla niedziela wiec lekarz nie mogl zrobic usg wiec mnie zoperowal. Wiec zapalenie wyrostka przewlekle istnieje w starych podrecznikach ale lekarze mowia ze sa takie przypadki. U mnie po operacji okazalo sie ponadto ze mam stan zapalny wezlow chlonnych krezki i ze to spowodowalo zapalenie wyrostka- dlatego mialam bole brzucha tak dlugo- nie leczone zaplenie wezlow chlonnych. Co do samej operacji to teraz zazwyczaj operuje sie tradycyjnie, cieciem choc niektore przypadki sa operowane laparoskopowo. Operacja trwala niecala godzine, po niej nie bylo za wesolo ale mozna przezyc. Najwazniejsze byle jak najszybciej wstac bo pozniej to dopiero boli.

---- edit by Paweł:
Logowanie poprawione Smile
Powrót do góry
Andrew^



Dołączył: 07 Kwi 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 10, 2006 11:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za info bardzo mi pomoglas Smile
dostalem dzis helicid 20 na wrzody lekarz bez badan stiwerdzil ze to nie wyrostek skoro kluje mnie pod watroba i kiedy naciska sie na wyrostek to nie boli Neutral
eee tam przejdzie to sie jutro naszprycuje %) przynajmiej mi lepiej %)
strzal %)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group