Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pieczenie odbytu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toksynek



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 11:36 pm    Temat postu: Pieczenie odbytu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od niedawna co wieczór zaczyna piec mnie odbyt. Do tego dochodzi uczucie gorąca i suchości odbytu. Nie wiem co mam z tym zrobic, ale pieczenie staje sie coraz bardziej bolesne(szczególnie przy zwieraniu zwieraczy). Prosze o pomoc co moge z tym zrobić ? Czy to jest jakaś choroba czy chwilowy stan ? Z góry dzieki za odpisanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 6:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witaj
moim zdaniem jest to stan chwilowy.. radzę Ci podmywac się po każdym skorzystaniu z toalety i smarowac miejsce piekące kremem nawilżającym np nivea...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 11:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może to jakieś uczulenie, podrażnienie po środku kosmetycznym?
czy boli przy oddawaniu stolca?
czy pojawia sie krew?
czasami nie ma przyczyny konkretnej, ale może być to np. zapalenie, hemoroidy, zwężenie odbytu itp. a zmieniałeś ostatnio dietę, masz wiele stresów? to tez czasami ma wpływ.
na złagodzenie możesz sobie kupić np. rectosol - krem, avenoc - czopki, anusol czopki, aesculan czopki i maść i pij dużo płynów.
a najlepiej zrobisz, jak udasz się do lekarza, żeby zbadał czy nie ma pasozytów, hemoroidów itp zmian.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group