Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ból głowy - czy to może być groźne?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mspider



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 5:46 pm    Temat postu: ból głowy - czy to może być groźne? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od wczoraj mam bóle głowy, to znaczy boli mnie w jednym miejscu a mianowicie (nie wiem dokładnie jak to określić) nad prawa skronią i bardziej z przodu. Właściwie to nie jest taki normalny ból tylko jakby takie impulsywne naciski czy uderzenia, w kazdym razie nie boli caly czas tylko od czasu do czasu na chwile mnie zaboli. Może mi się tylko zdaje ale jak się przyjrzałem to jakbym miał w tym miejscu ciut ciemniejszą plamkę. Mam nadzieje, że to nie jest nic poważnego i wynika to tylko z przemęczenia, niedawno zacząłem studia i wstaje dużo wcześniej niż zwykle do tego ten ogrom materiału który trzeba zrozumieć i wykuć na pamięć. Czy to może być groźne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 6:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może ból promieniuje od oka?? Idea
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mspider



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 6:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nad tym sie nie zastanawialem. A jezeli od oka to co to znaczy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nitrox



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 9:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Że masz wadę wzroku, albo coś w tym stylu. Ale ja mam pytanie, bo mówisz, że to są takie uderzenia jakby, pulsowanie jak rozumiem. To się nasila gdy zmieniasz pozycję? Chodzi mi o to, że np. leżysz i nic cię nie boli i wstajesz i nagle taki pulsujący ból w skroni i za chwilę przechodzi jak chwilę postoisz? Bo jeśli jest jak mówię, to ciśnieniowy ból głowy, który raczej sam przejść powinien, ew. jakiś APAP. Ja tak mam czasami jak mi pogoda nie sprzyja i ciśnienie wariuje, to mnie czasami szlag trafia i biorę APAP i przechodzi za chwilę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 9:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli od oka, to prawdopodobnie przemęczenie mięśni tęczówki i ew. wzmożone ciśnienie środgałkowe (masz może rozne wady wzroku w oczach?). oczywiście nie można wykluczyć takich rzeczy jak zapalenie spojówki, rogówki itd, ale skoro mówisz, że się teraz dużo uczysz, nie wysypiasz, to prawdopodobnie przemęczenie. ale powiedz jeszcze, czy pojawiają Ci się tzw. "mroczki" ?

ps. możesz poczytać jeszcze na temat klasterowych bóli głowy (trwają głównie od 15stu-30min, rzadko kilka godzin, są rwące, tętniące, często umiejscowione nad okiem lub w skroni) Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mspider



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 10:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak chyba mam jakies problemy z oczami. to znaczy czuje jakies takie ogolne przemeczenie, oczy jakby sa spiace i ciezkie powieki.. do tego czesto mrugam. bylem nawet u okulisty z tym jakis czas temu i powiedziala ze to jakas alergia. dostalem na to kropelki ale nie pomogly a pozniej jakos wyszlo ze juz na kolejna wizyte sie nie zjawilem :/

Nitrox napisał:
To się nasila gdy zmieniasz pozycję?

No wlasnie to jest w zupelnie przypadkowych momentach.. przynajmniej tak ja to odczuwam.


------edited by emilka-----
jeżeli chcesz coś dodać lub zmienić, użyj opcji "zmień". posty zostały połączone
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To się jednak zjaw. Idea Może konieczny będzie i lekarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mspider



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 12:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio nie mam czasu na chodzenie po lekarzach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 9:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zdrowie mamy tylko jedno,wiec musisz znalezc jakas chwile,bo potem okaze sie ze jest zapozno i bedzie wielki płacz i zal. powodzenia Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 10:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie:
1. jak wyżej - problem z oczami - wiec pierwsze co, powinieneś sprawdzić w jakim stanie są Twoje oczy u okulisty
2. jeżeli punkt pierwszy wyjdzie dobrze, to wizyta u neurologa.

Lecz, mimo wszystko uważam, że to przemęczenie. Zacznij zażywać
Magnez +witamina B6. Właśnie ona zalecana jest przy wysiłku fizycznym i psychicznym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group