Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Badania - sposob wypisywania skierowań

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wladek997



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 9:52 am    Temat postu: Badania - sposob wypisywania skierowań Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie jak dzialaja badania. To znaczy lekarz mi je zleca. I mam je wykonac. Czy on zapisuje sobie jakie zlecil. Czy jak to działa ?? Jak sie rozlicza nfz z firma ktora zleca badania i je wykonuje.
Chodzi mi o to przyposcmy ze lekarz zlecil mi 2 badania, ale nie napisal ilosci badan. Wiec moglbym sobie pare dodac. I wpisac ilosc razem. Czy moge miec z tego problemu klopoty ?? Dlatego pytam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 11:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wladek997
Jeśli lekarz zlecił to nie po to aby pacjent nie wykonał(za to konsekwencji nie ma,no chyba,że stanem swojego zdrowia)Kombinować nie radzę może się to źle skończyć,nawet sprawą w sądzie(zależy jak kto do tego podejdzie,na pewno kara finansowa)badania nie są drogie(zależy też jakie badania) więc lepiej nie kombinować a poprosić lekarza o rozszerzenie badań)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 9:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wladek997lekarze wpisują w karty co zlecają i ile.
owszem- możesz sobie zrobić więcej badań ale za te dodatkowe płacisz z własnej kieszeni.
wszelkie zmiany na receptach/ skierowaniach wymagają pieczątki i parafki lekarza- w przeciwnym razie laboratorium, jeżeli się zorientuje, może odmówić wykonania badań lub odesłać do lekarza w celu poprawienia skierowania.
jeśli będziesz kombinował przy skierowaniach to przy kontroli może się wydać, że oszukiwałeś- wtedy, jak napisał carboczar grozi Ci odpowiedzialność karna.
poza tym- sam lekarz zobaczy, że wykonano badania których on nie zlecił. a z tego co się orientuje jest on rozliczany - przecież jak wypisuje jakiekolwiek skierowania/ leki to kopia ich idzie do akt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group