Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zatykanie gardła podczas zasypiania na prawym boku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam1975



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 02, 2015 9:57 pm    Temat postu: Zatykanie gardła podczas zasypiania na prawym boku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam pewien problem od kilku lat, zauważyłem że jeżeli czuję że już zasypiam
i za chwilę będę spał (na prawym boku) to jakby zatyka mi się gardło i nie mogę oddychać, pamiętam że raz kiedyś na początku to zbagatelizowałem, więc powtarzało mi się znowu no i kilka razy tak mi się zatkało że zerwałem się i zacząłem łapać powietrze a nie mogłem, tak jakby gardło zatkane, dopiero po ok 30-40 sekundach oddech wrócił, żeby było ciekawiej, to jak zasypiam na lewym boku i zasnę, a potem w nocy przewrócę się na prawy bok, to wszystko jest ok, dodatkowo często się krztuszę przy jedzeniu np. czegoś bardziej suchego, jak np. ciasto kruche, czy suchy chleb, muszę popijać, dziś przy jedzeniu frytek czuję że wleciało nie do tej dziurki, więc głowa na dół i kasłanie, pomogło, ogólnie to co parę miesięcy tak mam z jedzeniem, muszę jeść ostrożnie - ale to chyba już przez fobię którą przez to dostałem, kiedyś mi tylko kropla soku z gruszki nie do tej dziurki wleciała i od razu gardło mi się zatyka i nie mogę oddychać, właśnie chodzi o to jakby przy czymś takim dostaję skurczu gardła - zatyka się i już. W wieku 16 lat czyli 24 lata temu lekarz stwierdził u mnie silną nerwicę która nigdy nie była leczona, czy to może mieć coś z tym wspólnego, czy ktoś ma coś podobnego, bo to mi się dziwne trochę wydaje w internecie żadnych informacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szczuur



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 01, 2016 4:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ma Pan może stwierdzone zwężenie górnych dróg oddechowych? Jeśli nie był Pan badany proszę to sprawdzić. Ponieważ najczęstszą przyczyna zatykania gardła podczas zasypiania jest właśnie zwężenie górnych dróg oddechowych. Dolegliwość ta może występować wtórnie po chorobach układu oddechowego, albo układu krążenia. Czasami wiąże się z chorobami metabolicznymi i neurologicznymi. Może mieć również związek z wadą budowy klatki piersiowej lub kręgosłupa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adam1975



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 01, 2016 5:33 pm    Temat postu: Witam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie nie mam stwierdzone, w 1990 roku miałem zabieg przy wycinaniu ślinianki przyusznej (ranula, guz o utkaniu tkanki łącznej z degeneracją wtórną - szkliwienie) ponadto mam zdiagnozowaną nerwicę w 1991 roku oraz bardzo dużą niedoczynność tarczycy oraz refluks - ale praktycznie go nie czuję bo jem leki zobojętniające.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tom1



Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 06, 2016 11:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zatykanie gardła może być objawem nerwicy! Czasem jest nim ból głowy, ból pleców, zawroty głowy, ból w uszach, kołatanie serca, wszelkie lęki. Może ucisk gardła jest spowodowany przez powiększenie tarczycy? Powodem może być bardzo dużo patologii, więc musisz po prostu udać się do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anteksi



Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 08, 2016 6:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu czytałem artykuł związany z Twoim problemem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wew1



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 10:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że zatykanie gardła podczas zasypiania, może wiązać się z dolegliwościami, które Pan ma. Niedoczynność tarczycy, może być przyczyna tego bezdechu nocnego. Myślę, że powinien Pan się jak najszybciej zbadać. Zatykanie gardła podczas spania, może być również związane z wagą. Przy niedoczynności tarczycy, chorzy często borykają się z problemem nadwagi, co tez może być przyczyna zatykania gardła podczas snu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szczuur



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 3:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasami , jeśli ktoś ma przerost migdałków, albo opuchnięty język, może dochodzić do zatykania gardła podczas zasypiania. Długość języczka też wpływa na oddychanie podczas snu, czasami długi języczek może być przyczyna bezdechu sennego. Czy podczas przebudzenia, kasła pan albo bardzo dyszy? Jeśli tak to zdecydowanie jest bezdech senny. Może to niestety skutkować niedotlenieniem mózgu. Proszę zgłosić się jak najszybciej do lekarza. Jeśli czegoś Pan się dowie, proszę o informację.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group