Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

mój organizm jest dziwny. śluz- pomocy!

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lila19



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 01, 2010 5:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zacznę od tego,że moje cykle są dziwne. około pół roku temu zaczęły mi wariować. wcześniej miałam je w długości 27-30 dni. ale nagle wyskoczyły mi takie:39 ,49,26,35,38,35- tak od stycznia. nie wiem czemu. nagle tak mi się poprostu zrobiło. 29.08 tego roku rozpoczęłam współżycie (zabezpieczenie prezerwatywą, chłopak nie miał wytrysku w ogóle, śluz był lepki, biały, nieprzejrzysty, nierozciągliwy) więc w ciąży na pewno nie jestem- wychodziły mi wtedy dni płodne. Chciałam jednak zobaczyć po wyyglądzie śluzu w jakim okresie teraz jestem i nie wiem sama- jest białawy, lekko ciągnący, jestem cała "wilgotna", jest go dużo- i teraz moje pytanie- jestem w okresie płodnym czy nie? bo podobno płodny śluz jest "jak białko jaja", a mój ma jakby wymieszane cechy płodnego i niepłodnego. chciałabym dalej współżyć, ale postanowiliśmy, że w okresie płodnym, mimo prezerwatywy będziemy to ograniczać. Może mi ktoś pomóc?

Dodano po 1 minutach:

"wychodziły mi wtedy dni płodne"- oczywiście niepłodne!!! tfu! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sro Wrz 01, 2010 5:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No myślę że być może to być początek dni płodnych... radziłabym jednakże udac się do lekarza bo takie wahania cyklów warto skontrolować być może coś nie tak jest z gospodarką hormonalną.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sro Wrz 01, 2010 5:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lila19 - te wahania cykli nie są normalne skoro miesiączkujesz już jakiś czas, z tym problemem udaj się do ginekologa, on Cię zbada i poda przyczynę - w końcu od tego jest.

a co do śluzu .. hm .. musisz pamiętac, że każda kobieta ma indywidualny śluz, wiadomo nie od dziś, że śluz płodny jest rozciągliwy jak nitka, przejrzysty (nie zawsze - zależy od kobiety) i w konsystencji przypomina surowe białko kurze, możesz odczuwac "wilgotnośc" .. śluz nie płodny nie jest już taki ciągnący, ma zabarwienie (żółte, białe - zależy od kobiety), może byc grudkowaty, może byc bardziej wodnisty - nie ma reguły .. ja też mam czasem nie płodny taki jakby "wymieszany" jak to ujmujesz, ma cechy tego i tego, czasem mam taki czasem inny, a czasem w ogóle go nie mam ..

także jeśli znasz swoje ciało i ten śluz zawsze Ci towarzyszył to nie masz powodów do obaw, ale jeśli "gryzie" Cię to, to przy wizycie u ginekologa zadaj pytanie dotyczące Twojego śluzu.

pozdrawiam Wink

Dodano po 1 minutach:

albo, tak jak mala_mi mi napisała - mogą to byc początki dni płodnych .. czyli śluz ulega stopniowo zmianie.
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lila19



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 01, 2010 6:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki dziewczyny;)

Dodano po 5 minutach:

co do ginekologa to mam pewne obawy, ponieważ chciała mnie już karmić luteiną,ale się wstrzymałam i okresu dostałam 3 dni potem. jestem ostrożna co do brania leków hormonalnych bo ginekolog szprycował mnie Dianą 35 przez 16 miesięcy bez badań hormonów (tylko usg)- Boże jaka ja bylam głupia- miałam 16 lat, ale myślałam,że lekarz to wie co robi. A był to prywatny, "ten dobry". Brałam na lekkie owłosienie- okazało się,że wszystko ok, tylko nienzacznie miałam podniesiony testosteron. Ale nic mi nie było. Właśnie po tej Dianie tak mi się powariowało- nawet w czasie przerwy miałam 5 m-cy przerwy z okresem. potem znowu dali mi ten lek na wywołanie. ;/ Dlatego nie wiem czego powinnam oczekiwać od dobrego gina z moim problemem. Bo wszyscy: luteina lub czekanie.

A co do śluzu. to czuję lekkie kłócie w podbrzuszu. Kurczę mam nadzieję,że to nie ciążaVery Happy ehh przewrażliwienie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Wrz 01, 2010 9:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ciąży na pewno nie jesteś. Ja bym postawiła na tabletki antykoncepcyjne nowej generacji po badaniach...

Z zaburzeniami miesiączkowania niestety tak jest, że trzeba je leczyć hormonalnie...

Zrób sobie morfologię pełną z ob, ALAT, ASPAT, APTT, LH, FSH. Z wynikami idź do innego lekarza i niech Ci da tabletki nowej generacji.

Po ok pół roku(o ile lekarz nie zaleci inaczej) odstaw i zobacz co będzie Smile Powinno się wyregulować. Czasem jednak jest tak, że taka uroda danej pacjentki, ze żadna kuracja nie pomaga na wyregulowanie cyklu do stałej liczby dni cyklu...I wtedy jedyną radą jest poczekać aż organizm sam sobie z tym poradzi...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
papatka123



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 12:49 pm    Temat postu: Re: Pomocy !!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej mam na Imie Patrycja i mam pytanko do was i prosze o to żeby mi pomóc Smile Dostałam okres 1 września a skończył mi się 3 września. Mam tylko 3 dni okresu a zaraz po okresie chłopak mi sie spuścił czy mogę zajść w ciąże ?? I prosze jak najszybciej napisac. a wiem ze za tydzień mogę zrobić test ??

Dodano po 16 minutach:

papatka123 napisał:
Hej mam na Imie Patrycja i mam pytanko do was i prosze o to żeby mi pomóc Smile Dostałam okres 1 września a skończył mi się 3 września. Mam tylko 3 dni okresu a zaraz po okresie chłopak mi sie spuścił czy mogę zajść w ciąże ?? I prosze jak najszybciej napisac. a wiem ze za tydzień mogę zrobić test ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

papatka123 - zależy jak długie masz cykle, musisz także pamiętac, że plemniki mogą przeżyc w organizmie kobiety od 2 - 5 dni (niektóre źródła donoszą, że nawet 7 dni Exclamation ), także ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje, ponieważ mogą się one doczekac owulki, a wtedy ciąża murowana ..

test możesz wykonac minimum 14 dni od stosunku.

Dodano po 1 minutach:

i pisz tematy w odpowiednich działach, to pytanie jest na dział: "czy jestem w ciąży" ..
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie spuscil tylko mial wytrysk - dbajmy o prawidlowe wyrazanie, nie badzmy wulgarni, to mozna nazywac w przyzwoity sposob.

My nie wrozki... podaj czy masz regularne cykle ilu dniowe, ktorego dnia cyklu mialo to miejsce.

Test minimum 14 dni od stosunku nie wczesniej bo bedzie niewiarygodny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
papatka123



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 4:37 pm    Temat postu: jak to ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No nie wiem ile dni bo czasami mi sie spóżnia. I powiem ze wytrysk miał i teraz nie wiem czy zaraz po okresie jestem czy nie w ciąży ale jeszcze jak poszłam do toalety to troszke krew miałam na majtkach. To zrobić test w ciągu 14 dni ?? A jak myslisz będę czy nie ? Bo aż sie boje Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 4:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NO teraz nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem. No jesi cykle nie skaraja ci sie i sytuacja miala miejsce 4 dnia cyklu no to nie powinnas byc w ciazy. A na nastepny raz mysl glowa bo o ciaze bardzo latwo.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group