Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zespół niespokojnych nóg

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pdeta



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 06, 2009 9:59 pm    Temat postu: Zespół niespokojnych nóg Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam zdiagnozowany ZNN,ale od kilku dni szaleję już od południa.Ciągłe mrowienia nie tylko nóg,ale i dłoni,podniebienia,ust.Po prostu mnie "rozsadza".Nie pomaga Madopar,magnez ,chodzenie-nic.Czy ktoś spotkał się już z czymś podobnym?Pomóżcie mi-proszę.!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 11:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pdeta
Należy pamiętać że każdy przypadek ZNN jest inny,na początek są wymagane różne badania dla zdiagnozowania przyczyny wystąpienia ZNN,dlatego nie można mówić o jednakowym leczeniu wszystkich ta są samą metodą.Tu decyduje lekarz specjalista.W leczeni stosuje się farmakologiczną(tu wiadomo leki) oraz nie farmakologiczną( i tą omówię krótko) oczywiście obie się łączy.
Należy uregulować tryb życia w połączeniu z gimnastyką ale co dzień.
Usuwamy z codziennego życia leki mogące nasilać objawy ale też używki wszelkiego rodzaju(mam tu na myśli,kawa,alkohol czy papierosy)
przed snem lekka gimnastyka najlepiej w wannie(dobre efekty daje basen)
i co ważne aktywność na różne sposoby,nie siedzenie i czekanie na wystąpienie objawów czyli zajęcie się czymś.

Dodano po 4 minutach:

Dodam jeszcze że można zastosować SINEMET czy NAKOM
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group