Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przewlekły katar

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jagi



Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 8:17 am    Temat postu: Przewlekły katar Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
szukam jakiejś porady bo mam robić bo nic mi juz nie pomaga. Od 5, może więcej, lat mam ciagły, całoroczny katar. Byłem u laryngologa, najpierw zaleczył mi wylecz się z przeziebienia, ok wyleczony ale katar pozostał. Stwierdziłą pani doktor, że mam krzywą przegrodę, no to bach na operacje. Po operacji przez 2,3 pierwsze tygodnie jak się nos goił, było dobrze kataru właściwie nie miałem tylko lekka wilgoć w nosie, ale normalka. Jednak gdy wszystko się zagoiło, katar powrócił. Właściwie co wizyta u lekarza to jakieś leki i tak eksperymentują na mnie jak na króliku doświadczalnym.
Co do charakteru kataru. Nasila się on podczas picia i jedzenia, bardziej gdy posiłki są ciepłe, także podczas posiłku. Gdy wycieram nos, nie ma zbyt wiele wydzieliny, ale chusteczka jest mokra. Wydaje się jakby ten katar blokował mi gdzie głeboko w nosie możliwość oddychania. Zastanawiam się, czy może pomogłoby opróżnienie zatok. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem? Co radzicie zrobić, może wybrać się do prywatnego lekarza?
Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 8:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

napewno na coś masz alergie, wiesz na co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
qwerty87



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 11:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jejku... mam to samo... katar - wiosna, lato, jesien i zima - caly rok juz od dobrych kilku lat...

i przyczyna jest co... no ALERGIA na roztocza :/ niewielka bo niewielka ale jest :/

polecam zrobic testy alergologiczne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jagi



Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 2:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A sorry, zapomniałem napisać, że miałem robione testy alergologiczne i nic, mam tylko uczulenie na pyłki brzozy, która kwitnie bodajrze w sierpniu, tymczasem ja mam całym rokiem katar. Żadnego uczulenia na pyłki, kurz ani roztocze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
qwerty87



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 2:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm... wiesz co, u mnie byla taka historia z tymi testami, ze juz mialam isc do lekarki zeby spr. na co jestem uczulona i wyszloby ze na nic ale w trakcie spr. wyszlo male zaczerwienienie... poczekalam jeszcze i okazalo sie ze jestem uczulona na roztocze ale mam spowolniona reakcje... wiec moze moglo byc cos takiego i u Ciebie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jagi



Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm qrcze, teraz sam nie wiem, może powinienem jeszcze raz zrobić testy? Tyle, że ostatnio jak miałem robione to prawie nie zemdlałem Razz hehe, ogólnie jestem strasznie wrażliwy na wszelkiego typu kłucia Very Happy.
A co sądzicie o przeczyszczeniu zatok? Bo taka jeszcze widziała pani laryngolog u mnie mozliwosc. Tyle ze slyszalem ze niektore osoby miewaja po tym zabiegu bole glowy, no i sam zabieg nie jest zbyt przyjemny... Wracajac jeszcze do testow, to jak jej powiem ze chce jeszcze raz je przeprowadzic to pewnie powie, a na co ci te testy jak juz miales robione... ale chyba bede musial sie przejsc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Wrz 11, 2006 9:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak miałam 6 lat miałam czyszczenie zatok, płakałam przy tym potfornie hehe ale to za dzieciaka było Razz teraz bym już nie uroniła łezki, tylko bym była wściekła jak osa, bo to jest masakrycznie nie przyjemne blee
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olisabebe



Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 28, 2017 3:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ja mam teraz katar bo chyba drzewa zaczynają pylić ; / co za dziadostwo... wszyscy się cieszą na lato a ja umieram Razz
[zakaz zamieszczania linków na forum] piszą że można brać leki antyhistaminowe w tym czasie ale ja nie wiem jakie to są
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lineska



Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 2:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie też taki katar się okazał alergią, często teraz biorę hitaxę fast, dzięki niej szybko katar przechodzi, a nie zamula
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group