Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Niskie ciśnienie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mężatka86



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Śląsk
PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 6:53 pm    Temat postu: Niskie ciśnienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój problem to niskie ciśnienie94/57a tętno76.Dodam,że mam 23 lata i kawa,ani mocniejsza herbata z miodem(jak radził lekarz)nie bardzo pomaga!Znacie jeszcze jakieś domowe sposoby na podniesienie ciśnienia?Bo głowę mi zaraz rozwali!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 11:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mężatka86a ile dziennie wypijasz?
niskie ciśnienie może być spowodowane spożywaniem zbyt małych ilości płynów.

ja też jestem niskociśnieniowcem. kawa na mnie nie działa.
pomaga ruch i picie dużych ilości wody. ale i tak rzadko kiedy skurczowe wynosi ponad 90.
lekarz może przepisać leki na podniesienie ciśnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 8:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mężatka86
Jeśli można kilka uwag.Tak praktycznie leków jako takich to niema.Można sporadycznie stosować Glucardiamid.Kawa nie jest rozwiązaniem gdyż z czasem organizm się przyzwyczaja i efekt jest żaden.Inne możliwości to kąpiele pod prysznicem na zasadzie chłodny, a potem ciepły prysznic rano,napary z ziół pite rano(z głogu,jemioły i tasznika,przygotować wieczorem a rano tylko podgrzać)i co jeszcze,sól oraz kieliszek wina.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mężatka86



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Śląsk
PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 9:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

KGosia85awę piję jedną,a oprócz tego szklanka wody niegazowanej,no i jakieś ok 2herbaty,czasem jakieś piwko;)hehe

Dodano po 4 minutach:

carboczarrozmawiałam z lekarzem to mi powiedział,że jestem za młoda na leki!!!Mnie przy tym ciśnieniu czasem bardzo boli głowa,ostatnio przez 2dni i ibuprom na ból głowy nie pomagał,dopiero po3tabletce przez te 2dni pomogło!(oczywiście tabletki brałam z dużymi odstępami)Czasem też mam tak,że mam bardzo niskie ciśnienie,ale głowa mnie nie boli!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 6:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mężatka86wg mnie pijesz zdecydowanie za mało. z tego co liczyłam to ok. 1litra . a powinno się wypijać minimum 1,5-2 litry samej wody+ inne płyny.

a czy byłaś diagnozowana pod kątem migreny ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mężatka86



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Śląsk
PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 10:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85Tak byłam,nic więcej nie stwierdzili po prostu bóle głowy i tyle.Nawet u okulisty byłam i neurologa,okulistka jedynie stwierdziła zatartą tarczę dna prawego oka,ale powiedziała,że widocznie taka moja natura,bo neurolog nic nie stwierdził.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PJ Harv



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 4:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zacznij uprawiać systematycznie sport- to nawet nie będziesz miała problemu z marznięciem kończyn (rąk i nóg) bo na pewno nasz - miałam ten sam problem! Wiem, że działa bo od około pół roku codziennie robię jakieś ćwiczenia i całą zimę ani razu nie zmarzłam!!! no i ciepłe obiady byłyby pomocne - też na ciśnienie;) pozdrawiam


proszę byś usunęła stronę www z podpisu.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group