Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zniekształcenie klatki piersiowej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oliwierm



Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 29, 2006 8:53 pm    Temat postu: Zniekształcenie klatki piersiowej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie
Od wielu lat nurtuje mnie pewna dolegliwość - ukształtowana zapewnie genetycznie.
Rok temu mając komisję lekarską (komisja wojskowa) stwierdzono - Zniekształcenie klatki piersiowej nie upośledzające pracy ustroju.

Dosyć martwi mnie to, bo już odkąd pamiętam miałem taką dziwną klatkę - mianowicie wystające "2 kły od żeber" i wystarczy dotkąć i się czuje.
Trenując sporty od wielu lat - zapasy nie pomogło nic, wciąż to widać po zdjęciu koszulki.
Bardzo krępująca sprawa. Lekarz u którego się konsultowałem (lekarz rodzinny) stwierdził że to po prostu Taka uroda ( jak kolor włosów) i że w żadnym stopniu nie przeszkadza to w normalnym funkcjonowaniu.

Moje pytanie są do Was czy faktycznie nie da się tego skorygować (wiek 20 lat)
Czy takie zniekształcenie w jakikolwiek sposób może rzutować na moje wyniki sportowe itp. (wydolność, szybsze zaburzenia ruchu).

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 29, 2006 8:57 pm    Temat postu: kategoria Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, a jaką kategorię zdrowia otrzymałeś na wojskowej komisji lekarskiej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Oliwier
Gość









PostWysłany: Sob Lip 29, 2006 9:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A
Co prawda to prawda, że nie mam problemów ze zdrowiem i nawet udało się wygrać MP w zapasach, jednak martwi mnie to.
Bo nie wiem czy to nie jest nic poważnego, czy po prostu wolą zamykać oczy na to.
Powrót do góry
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 30, 2006 1:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy to nie kifoza?

Jeśli tak, to kiedyś wypowiadałam się na ten temat ...

Jeżeli masz 20 lat," trochę za póżno na to, ponieważ takie rzeczy się leczy poprzez ćwiczenia, właśnie pływanie i głebokie oddechy w młodszym wieku, ale nie mówię, że nie możesz spróbować. Pływanie przed wszystkim, trzymaj prostą postawę, prostuj łopatki.Bardzo ważne żebyś się nie garbił, zawsze bądź wyprostowany. Głębokie oddychanie- oddychanie jest najlepszą rehabilitacją. Ale równocześnie musisz składać wizyty lekarzowi by kontrolować stan narządów wewnętrznych.

Najprawdopodobniej jeśli się za to nie weźmiesz możesz mieć później problemy z układem krążenia i oddechowym.Ale to nie zawsze."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aequitas



Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 8:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

2 kly od zeber, to nie mowi za duzo, mozna jakos dokladniej? przykuszczalnie bedzie to operacja kosmetyczna, skoro ta "wada" nie utrudnie pracy organizmu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sirkamelot



Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm ciekawa sprawa. Też mam podobny "problem". tyle, że w moim przypadku nie wystają żebra. Zauważyłem u siebie, że lewa część klatki piersiowej wystaje trochę do przodu. A prawa jest na swoim, odpowiednim miejscu.
Ale jest to chyba wynik złej pozycji przy czytaniu książek. Teraz jak sobie czytam na dobranoc, to leżę na plecach, a kiedyś leżałem, na lewym boku, z głową podpartą na ręku. I być może, to jest przyczyną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group