Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Znieczulenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 4:48 pm    Temat postu: Znieczulenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!


Otóż mam pytanie jaki środek znieczulający miejscowo działa już po 30-60 sekund od momentu podania (oprócz prokainy).

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 11:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nikt napewno nie wie ?? Sad
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 12:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz czytając to prezszły mnie dziwne myśli żę taka informacja mogła by byc wykorzystana w różnych celach, możę wyjaśnisz dokładniej skąd takie pytanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 7:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aby rozwiać wszelkie "dziwne myśli" (choć nie bardzo rozumiem skąd takie) już tłumaczę. Otóż chcę zaobserwować pewną reakcje alergiczną właśnie na środki znieczulające miejscowo. Ostatnio właśnie po podaniu leku, którego nazwy nie znam, ale działał on bezpośrednio po podaniu i miał stosunkowo krótki okres działania, dlatego sądziłam, że to prokaina wystąpiły pewne złe reakcje, dlatego chciałam się przekonać czy to mogła być tylko i wyłacznie prokaina.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 7:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gratuluje odwagi, bądz niewiedzy.

Ja rozumie ze ludzie są zdolni do wszystkiego, ale aby sprawdzać takie rezczy na własną ręke?

Nie lepiej poprostu zapytać lekarza.

Pozatym jeżeli raz wystąpiła reakcja uczyleniowa to mniema sie że jest sie uczulonym i nie należy stosować zadnego środka zawierającego dany składnik.

Ja tak mam z pyralginą.

Jeżeli chesz sie przekonać i masz pewne podejżenia co do konkretnej substancji to idz i zrób testy alergologiczne w tedy będziesz miałą stwierdzoną pewność.

W testach podaje sie taką ilość alergenu aby nie zszkodzić, pozatym jest sie w tedy pod opieką lekarzy którzy wiedzą jak działąć w przypadku nadwrażliwości czy bardzo silnej reakcji na alergen.

Nie radze próbować samemu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 14, 2006 12:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to ja powiem, że robię doświadczenie na sobie. wiem napewno że po jakimś składniku zupki z torebki mam wysypkę na zgięciach łokciowych i zyłach przy nadgarstkach...ale dość niedawno zauważylam to samo tylko że pod kolanami.

nie wiem co to jest. porównywałam skladniki E ( z torebki po zupce z listą składników E) ale żaden z nich nie wpływa w taki sposób na organizm. Confused

zapisałam się na wizytę u dermatologa...ale pewnie mi powie: "proszę nie jeść zupek" Very Happy i koniec.

ale wkrótce zamierzam zrobić testy na alergię. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group