Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

znamie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asiunia19915



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 9:45 pm    Temat postu: znamie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam taki problem. Odkiedy pamietam mam na plecach dwa pieprzyki jeden dosc duzy drugi troche mniejszy. Ostatnio zauważyłam że jeden z nich ten wiekszy troche sie powiekszył na dodatek swędzi mnie strasznie to miejsce. Szczerze mówiąc troche sie wystraszyłam, bo to normalne raczej nie jest. Mam takie pytanie czy opłaca sie wybrać do lekarza rodzinnego on cos na to poradzi?Bo aktualnie nie mam mozliwosci pojscia do dermatologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 10:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

asiuniu
jakiego koloru jest pieprzyk? jest to jedna barwa czy nie
Jest wypukły? tzn wystaje ponad powierzchnie skóry czy po prostu się rozlał na skórze?
Jaką ma wielkość? Precyzyjnie proszę w mm/cm
Jaki jest kształ tego pieprzyka? okrągły/nieregularny

Znając odpowiedzi na te pytania będę mogła odpowiedzieć na Twoje wątpliwośći. Często dzieje się tak, iż pieprzyki rozlewają się przy kontakcie z słońcem. Jest to naturalne.
Ja np jak wyjde to zaraz mam takie coś, więc trzeba zwyczajnie na to uważać Wink za dużo słonka też niedobrze.
Lekarz 1 kontaktu może Ci jedynie to obejrzeć i ewentualnie wypisać skierowanie do dermatologa, bo to jego tematyka, że się tak wyraże.
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 6:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

agne8190
do dermatologa nie potrzeba skierowania.

Asiunia19915
ogólny może zobaczyć znamię. może coś Cię w niego ugryzło, stąd swędzenie i powiększenie.
jednak tylko dermatolog za pomocą dermatoskopu będzie w stanie powiedzieć coś więcej.
poza tym- przed badaniem lekarz zawsze pyta czy zmiana nie powiększyła się ostatnio. a przynajmniej u mnie tak było Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 7:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosiu ja jak chciałam się publicznie dostać do dermatologa to musiałam mieć skierowanie.
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 8:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

agne8190
dziwne.
ja byłam kilkakrotnie i nigdy nie chciano ode mnie skierowania. a chodziłam państwowo.
owszem- trzeba się było zapisywać na termin ale nikt nie żądał skierowania.
dlatego się zdziwiłam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z Ustawą z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (tekst jednolity z 2007 r., DzU nr 14 poz. 89).Do dermatologa nie jest wymagane skierowanie.Komuś coś po......
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Asiunia19915



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 9:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pieprzyk jest taki bardziej wypukły, i na około ma taka otoczke jakby troche czerwona ma ok 5 mm wydaje mis ie ze jakis czas temu był troche mniejszy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agne8190



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to sobie idź spokojnie do dermatologa. Na moje oko ja bym się tego pozbyła, po prostu może Ci to zacząć przeszkadzać albo będziesz o to zachaczała ubraniem i się zwiększy. Zabieg nie jest bolesny trwa szybciutko bo z 15 minut a można mieć spokój z tym. Czy przeszkadza Ci to w jakiś sposób lub zawadzasz o to?
Ostatecznie oczywiście dostosuj się do lekarza bo to on specjalista :)Myśle, że warto wysłuchać jego opini.
_________________
Aguś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group