Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Znamię na nosie - duży kompleks

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
user



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 11:12 pm    Temat postu: Znamię na nosie - duży kompleks Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

mam duży kompleks, który naprawdę przeszkadza mi w życiu i chciałbym, abyście napisali co myślicie o takich sprawach. Otóż mam na nosie znamię, taką "myszkę". Po prostu lewe skrzydełko nosa jest powiększone w stosunku do prawego i jest innego (ciemno sinego) koloru ; według dermatologa jest to po prostu jakiś naczyniak. Przez to nos jest niesymetryczny, jak dla mnie wygląda to bardzo brzydko.

Niestety znamię znajduje się w takim miejscu, że raczej nie możliwe jest jego usunięcie. Na szczęście nic złego się z tym nie dzieje, jest to jedynie problem natury estetycznej.

Znacznie przeszkadza mi to w życiu, stanowi duży kompleks. Wstydzę się np. pokazywać z lewego profilu, zwykle staje w taki sposób, aby to było niewidoczne. Boję się porozmawiać z kimś twarzą w twarz, najchętniej nosiłbym maskę Sad Nikt się ze mnie z tego powodu nie wyśmiewa, ale jest mi z tym bardzo źle. Wiem, że wygląd człowieka nie jest najważniejszy, nie tylko on się liczy i że jeśli ktoś źle traktuje innych ze względu na wygląd, to nie jest on zbyt wiele warty, ale z drugiej strony to wygląd jest dość istotny, bo przecież najpierw się "widzimy", oceniamy człowieka od strony wizualnej, a dopiero później możemy go lepiej poznać, porozmawiać.

Poza tym (choć zabrzmi to nie skromnie) uważam, że jestem w miarę przystojny, staram się o siebie dbać, dobrze ubierać, itd. Ten jeden mały punkt na moim ciele stanowi dla mnie tak duży problem.

Jak Wy postrzegacie ludzi z takimi znamionami ? Tylko szczerze. Czy coś takiego dyskwalifikuje te osoby w waszych oczach np. jako potencjalnych partnerów ?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam



----edited by emilka----
trochę uściśliłam tytuł tematu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 11:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześćSmile
jeśli chodzi o mnie to to, że ktoś ma jakieś defekty wcale go nie dyskwalifikuje. serio. nikt nie jest idealny. wiem, że to marna pociecha, ale tak jest.
ale rozumiem Cie. ja np. mam kompleksy na punkcie mojej wagi. i też wstydzę się przebywać w czyimś towarzystwie. jednak zdecydowałam się to zmienić i przeszłam na dietę.
a tego naczyniaka nie da się serio usunąć? mój bratanek miał naczyniaka koło oka i od roku rodzice z nim jeżdżą na wymrażanie. może u Ciebie też by się tak dało?
a jeśli nie - to może idź do kosmetyczki (tylko się nie śmiej) i zapytaj ją o radę czego mógłbyś używać żeby to zamaskować. na rynku jest teraz mnóstwo podkładów i pudrów. może dałoby się tak z nimi pokombinować żeby choć trochę to zamaskować?
myślałeś nad tym? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
user



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź Smile

Nie można go usunąć chirurgicznie, ponieważ jest to trudne miejsce. Podobno można by próbować zrobić operację plastyczną + rekonstrukcja skrzydełka nosa, ale byłby to dość skomplikowany zabieg.

Spróbować zamaskować ? Bardzo chętnie, lecz nie mam pojęcia czym....

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 11:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

e tam, ja bym się nie przejmowała. mnie takie rzeczy nie odstraszają, nawet jak kogoś nie znam i dopiero co poznaję. każdy ma jakieś kompleksy. musisz się oswoić z myślą, że ludzie wcale nie widzą tego tak jak Ty to robisz i im to naprawdę nie przeszkadza. tzn. ja tak myślę i w żadnym wypadku takie myszki i znamiona nie dyskwalifikują nikogo pod względem potencjalnych partnerów. wręcz odwrotnie, wydaje mi się, że jak ktoś coś takiego ma, to jest unikalny i ta cześć staje się potem w zwiazku jedną z ulubionych części ciała ;)
ale może ja jestem jakaś dziwna. tzn. na pewno trochę jestem :P
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
introligator



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 47

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: się biorą dzieci?
PostWysłany: Pon Wrz 08, 2008 12:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja laska ma znamię na nosie i moim zdaniem wygląda to całkiem seksownie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Wrz 08, 2008 9:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do maskowania- najlepiej byłoby udać się do kosmetyczki i poprosić ją o radę. wizyta wprawdzie kosztuje ale myślę, że warto:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group