Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ZMIANY PRZY NIEDOCZYNNOŚCI TARCZYCY

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
masiarena



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 1:16 am    Temat postu: ZMIANY PRZY NIEDOCZYNNOŚCI TARCZYCY Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam niedoczynność tarczycy, ostatni wynik to tsh III 3.740 uIU/ml. Ponoć to nie wielka niedoczynnośc ale ostatnio moja endykronolog wykryła niewielkie zmiany w tarczycy. powiedziała że to nic takiego że za dwa lata przy usg zobaczyny...( nie powiedziała tylko co) i że mam łykac letrox regularnie. Nie martwiłabym sie gdyby nie to że boli mnie często w dolnej cześci krtani a czasami na całej długości. Wg mojego rehabilitanta tarczyca może być przyczyną strasznego napięcia mięśniowego szczególnie w karku. Mam też ostatnio coraz większe bóle głowy.Endokrynolog nie zgadza sie z tym. Bóle głowy, okolic krtani i kręgosłupa nasiliły się w przeciagu pół roku. Oszaleję bo nie wiem komu ufac i co robić dalej. Mam już dosyć tych bóli. Zrobiłam sie nerwowa i ospała. Nie moge tak dalej żyć!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mewa81



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 58

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 9:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Tez mam niedoczynnosc tarczycy i tez biore letrox, ale nie mam takich objawow jak Ty, tzn. nie mam bolow glowy, kregoslupa. Moze to poczatek objawow przeziebienia lub grypy albo organizm reaguje na letrox w taki sposob????
Zrob sobie moze tez badania T3 i/lub T4 - sa to typowe badania na tarczyce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
masiarena



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Gru 01, 2008 12:40 am    Temat postu: witam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedz. napewno to nie przeziębienie bo jak napisałam to wszystko trwa w nasileniu pół roku. nie koniecznie ty masz jakąś zmianę i dlatego możesz nie mieć takich objawów. ja tak naprawdę łykam letrox prawidłowo od roku chociaż choruję 4 rok. to dlatego żę wcześniej nie doczytałam i lekarz tez mnie nie poinformował że letrox się zażywa między 6:30 a 8:00 rano
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mewa81



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 58

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska
PostWysłany: Pon Gru 01, 2008 5:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety zmiany mam, ale juz mniejsze niz przed leczeniem. Lecze sie juz 6-ty rok.
Ja biore letrox rano na czczo minimum pol godziny przed jedzeniem, tak tez zalecil mi lekarz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group