Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zmiany cisnienia - jaka może być przyczyna?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
narni25



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Londyn
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 3:43 pm    Temat postu: Zmiany cisnienia - jaka może być przyczyna? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedyś mi się wydawało ,że ciśnienie zmienia się zwykle przy pogodzie, a przynajmniej tak ,że jest odczuwalne... rzadko miałem taką słabą migrene, wypijałem kawę i na tym się konczyło. Jednak od kilku miesięcy widzę ,że te objawy znacznie się nasiliły , nie mam do końca pewności czy to wwłaśnie jest przyczyna, ale z rana odczuwam senność, czasami nawet czuję się tak przez cały dzień. Bóle też się nasiliły, przy siadaniu czy wstawaniu mam takie mroczki, raz myslałem ,że zemdleję. Nie wiem skąd to się wzięlo tak nagle , kiedyś tego nie było i nie wiem jakie badania mozna na to zrobić, te objawy może nie są dość poważne, ale na pewno uciążliwe dla mnie....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 4:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakie masz ciśnienie krwi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co na to lekarz?
Cisnienie tak z sek na sek CI sie nie zmieni.
Jak u Ciebie z dieta?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katiuchna



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Wrz 06, 2009 5:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj, przyczyn może być calkiem sporo. Sadzac po objawach to cisnienie zwykle Ci spada, czyli masz niedociśnienie. Być może taka po prostu Twoja natura, ale lepiej iść z tym do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tatianna1



Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 10:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A skąd masz taka pewnosc ze to pogoda tak na ciebie wpływa? Zmęczenie i taka całodniowa senność mogą wskazywać np. na anemię albo na cukrzycę. Szczególnie ,że tak jak napisałaś to się pojawiło w ciągu paru miesięcy. Lepiej tego nie ignoruj . Zbadaj się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
whitewine



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli to niskie ciśnienie to nie daj sobie wmówić ,że to "taka natura". Ja z niedocisnieniem od dawna się zmagałam , lekarz mówił ,że to nic takiego, dopóki nie straciłam przytomności na uczelni. Oczywiście nie muszę opowiadać jakie było poruszenie...na szczęście szybko doszłam do siebie. Poszłam od razu do lekarza, opowiedziałam o wydarzeniu i miałam zrobione badania pionizacyjne...okazało się ,że mam niskie cisnienie ortostatyczne. Lekarz przepisał mi gutron, na wyrównanie ciśnienia i żeby nie było gwałtownych spadków. Tak więc lepiej nie czekać i iść zrobić badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kossan1



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Giżycko
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 1:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm ale to jest dość mozliwe zeby mieć problemy z cisnieniem jak to okreslilas tak "nagle" tylko musialabys podac więcej faktow. np. czy nie mialas jakich zabiegow, alebo czy nie masz problemow z krazeniem czy tez uprawiasz jakis sport wyczynowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group