Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zmiana koloru oczu?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Biologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BoczaS



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 6:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dodam od siebie że to nie ty powinieneś czuć się inny... Tylko osobnik taki jak ja... Ja też miałem niebieski kolor oczu jak byłem naprawdę małym dzieckiem teraz moje jedno oko przybrało kolor "piwny" a drugie czerń wpadającą w popiel. Jak pierwszy raz to zauważyłem to pomyślałem że mam może jakieś soczewki o których nie wiem ale jednak to nie to...
Takie zjawisko zaobserwowałem u psów Huskie ale nie u żadnych innych zwierząt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
antyk



Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 5:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BoczaS, ja też tak mam Shocked

Zacznę od wieku - obecnie mam 23 lata. Dawniej moje oczy były koloru "morskiej wody", czyli niebiesko-zielone z naciskiem na niebieski kolor. Kilka lat temu zauważyłem, że ta zieleń zniknęła. W zeszłym tygodniu patrzę w lustro i co widzę? Lewe oko na nowo nabiera delikatnego zielonego koloru. TYLKO LEWE, kolor prawego się nie zmienia. To nie złudzenie. Codziennie po kilka razy specjalnie patrzę w lustro w różnym świetle, dziennym i sztucznym i jeśli jest dostatecznie jasne, to widać delikatną różnicę pomiędzy kolorami prawego, a lewego oka. Czy to możliwe, że heterochromia ujawniła się dopiero teraz? Właściwie po zastanowieniu stwierdzam, że od zawsze ją mam, bo od zawsze mam delikatne żółte/pomarańczowe "znamiona" na oczach. To jednak nie wyjaśnia, czemu jedno oko staje się zielone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jelen6



Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 8:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi się tez zmieniają z minuty na minute ale jakoś nad tym próbuje zapanować i zmieniać kolor oczu na jaki mi się podoba czasami się udaje ale nie do końca np. chcę brązowe oczy a robią mi się brązowo zielone. I tez zastanawiam się czy to normalne. Ale nigdy nie dało mi się uzyskać czerwonego koloru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Winona



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 7:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jakich soczewek uzywasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka77



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 03, 2014 11:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W naturze nie ma rzeczy niemożliwych Wink Ja kiedyś miałam niebieskie oczy, a od kilku lat już są zielone, kocie Smile Czekam na jakiś inny kolor.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kopiko23



Dołączył: 04 Sie 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Sie 04, 2014 9:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawdzone na sobie Razz Kolor oczu się zmienia, wszystko z Tobą w porządku. Np. dzieciaki zwykle rodzą się z niebieskimi oczętami, które później ewoluują w różne barwy. Gdy przeczytałam temat Twojego posta, w pierwszej chwili sobie pomyślałam, że wpadłeś na pomysł, żeby trwale zmienić sobie kolor oczu Very Happy
Btw. ciekawe czy zdobycze medycyny kiedyś na to pozwolą? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mazurka-mazurkiewicz



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 07, 2015 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

według mnie to są brednie o zmianie koloru oczu ot tak Wink wszystko zależy od światła, a nawet koloru cieni jakie się nosi na powiekach Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Stynka



Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 3:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

E kolor oczek zmienia sie u niemowlaków, pozniej to już chyba tylko wyobraźnia. Dobrze to ujęłaś mazurka-mazurkiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
GlenSzwedacz



Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Mar 02, 2016 3:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakoś nie znam osoby, której by kolor oczu się zmienił
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Beza111



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Sro Cze 08, 2016 2:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wedlug mnie to tez sa brednie o zmianie koloru oczu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Biologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group