Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Źle dobrane tabletki? Zmienić?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nojje



Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 9:22 pm    Temat postu: Źle dobrane tabletki? Zmienić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem po pierwszym opakowaniu Harmonetu, ale.....

zastanawiam się, czy przypadkiem nie zmienić tabletek.
Od Samego początku mam bolące piersi (bardzo bolą!), urosły juz chyba o cały rozmiar (co akurat mi nie przeszkadza Razz ), do tego codziennie odczuwałam kłucie w podbrzuszu. Apetyt też się powiększył, co poskutkowało przybraniem na wadze - widocznym ;/
Do tego czasami mam różowo-beżowe plamienia (zwłąszcza po stosunku)...

Byłam w tymi objawami u lekarza, pani dr powiedziała, ze przez pierwsze 2 opakowania takie dolegliwości mają prawo się pojawić. Jeśli nie znikną, przepisała mi inne tabsy.

Ponieważ jestem własnie w trakcie przerwy, zastanawiam się, czy może już spróbowac cos nowego, czy dac jeszcze Harmonetowi szansę?

Przyznam, że te objawy sa dość męczące, no bo co to za radość chodzić 21 dni z PMS'em? (a tak własnie się cały czas czuję...).

Jak myślicie? Zmienić, czy jeszcze przeczekac jeden cykl?

Pozrawiam goraco
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 9:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dać szansę. Trzeba wybrać minimum 2-3 opakowania tabletek żeby było wiadomo czy są dobrze czy źle dobrane.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nojje



Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 7:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, w takim razie pozostanę przy Harmonecie.

Ale powiem Wam, że od kiedy go nie biore (jestem w czasie 7-dniowej przerwy) czuje się rewelacyjnie! Piersi nie bolą, jajniki nie kłują, brzuch płaski.... Szkoda, że ta przerwa nie trwa dłużej Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nojje



Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 12:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Własnie kończę drugie opakowanie Harmonetu (zostały mi 2 tabletki) - dolegliwości o których pisałam wcześniej troszke zmalały, tzn brzuch mnie już tak strszliwie nie boli (tylko czasami coś pokłuje, jak podczas okresu).

Ale mam pytanie - od dwóch dni mam dziwna wydzielinę, jak podczas owulacji!! Ciągnie się i jest bezbarwna! Nie jest tego dużo.
Czy takie coś jest dopuszczalne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malenstwo_18555



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 4:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie, mam pytanko mianowicie wczoraj wzielam pierwsza w zyciu tabletke- microgynon, lekarz przepisał mi odrazu 3 opakowania w celu wyregulowania cyklu i skrócenia krwawienia. Rozmawialam z kolezankami czytalam opinie, wiem ze na kazdego tabletki dziaja inaczej, jednak zastanawiam sie czy dobrze robie biarac je? Ponoc sa bardzo mocne w porownaniu do mini pigulek, ktore sa ponoc o niebo lepsze. Dodam ze mam 20 lat ale jestem strasznie drobna waze tylko 37 kg czy dawka hormonow w microgynon nie jest dla mnie za duza? Wczoraj wzielam pierwsza i krwawie mocniej niz zazwyczaj a i tak zawsze krwawilam bardzo obficie. Prosze o odpowiedz Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 4:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to nie zależy od wagi ciała tylko od poziomu estrogenów w 3dc. między innymi na tej podstawie dobiera się tabletki antykoncepcyjne
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malenstwo_18555



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 5:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tyle się naczytałam a o tym nie wiedzialam Smile dziekuje Smile tabletki dostalam bez badan wiec zobaczymy jak beda dzialac. Pytalam lekarza o badania ale odrazu przepisal microgynon mowiac ze bedzie dobry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gabriellaa14



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 8:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm... nie wiedziałam gdzie się podłączyć bo mam dość nie typowe pytanie:D Więc od paru lat choruje na nieswoiste zapalenie jelit i przyjmuje leki na jelita. W tamtym roku ginekolog przepisał mi tabletki anty(kontracept) ale nie miałam żadnych badan na to czy one mi nie zaszkodzą. Brałam je bo miałam bardzo długi okres. Skończyłam opakowanie i dni okresu mi się skróciły. Po tabletkach w sumie czułam się dobrze. Nie zauważyłam w sumie żadnych złych dolegliwości. I od roku nie brałam drugiego opakowania. Okres mam regularny. Chciałam zacząć brać te same tabletki teraz aby się zabezpieczać mam takie pytanie czy one mogą mi w jakiś sposób zaszkodzić?? Czy przez to ze biorę swoje leki na jelita codziennie mogą one osłabić działanie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zależy co to za leki. Proponuję skonsultować się z ginekologiem i gastrologiem.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gabriellaa14



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 10:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Biorę asamax byłam dwa razy prze leczona encortonem. Do gastrologa jest się strasznie trudno dostać i musiała bym trochę poczekać a Moja ginekolog hm... nie jest zwolenniczka brania tabletek:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group