Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Złamany nos, jak uzyskać darmową operację

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KenUdz



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 8:34 pm    Temat postu: Złamany nos, jak uzyskać darmową operację Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Już dosyć dawno miałem złamany nos(jakieś 6-7 lat temu).
Nos, patrząc na tą część idącą z góry, jest prosty.
Lecz ten 'paliczek' w środku nosa jest już krzywy, w taki sposób że bliżej jedna dziurka ma mniejszy 'prześwit', za to dalej druga. Także przez złamanie, nos jest po prostu większy.
Głównym problemem jest estetyka, chociaż nie jest to tak widoczne. Dodatkowo mniejszy prześwit w nosie(na obydwie dziurki) lekko utrudnia oddychanie i właśnie na 'bazie' tego chciałbym załatwić sobie operację.
Dopiero teraz, mam zamiar iść do lekarza, co powiedzieć by taka operacja była refundowana, w ogóle jaka jest szansa na to że będzie refundacja?
Oraz czy refundowana operacja poprawi tylko ten paliczek, czy uda się jeszcze minimalnie zmniejszyć nos?

z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam KenUdz


Ostatnio zmieniony przez KenUdz dnia Sro Lut 18, 2009 5:58 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 8:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Zgodnie z obowiązującymi przepisami NFZ refunduje tylko te zabiegi, które są wykonane w placówkach posiadających podpisaną z nim umowę i trzeba je wykonać ze względu na wady wrodzone, uraz, chorobę lub wynik jej leczenia.

Jak to wygląda w praktyce? Można liczyć na bezpłatną operacyjną korektę nosa, który uległ zdeformowaniu w wyniku wypadku, ale już na zmniejszenie zbyt dużego – niestety nie. Panie, które mają bardzo duży, ciężki biust często skarżą się na pojawiające się w związku z tym bóle kręgosłupa – w takim przypadku również można starać się o refundację kosztów operacyjnego zmniejszenia biustu, ale lekarz specjalista (ortopeda, neurolog) musi jednoznacznie stwierdzić, że przeprowadzenie zabiegu operacyjnego jest konieczne. Jednym z najczęstszych zabiegów chirurgii plastycznej refundowanych przez NFZ jest usuwanie blizn powstałych na skutek oparzenia.

Trzeba pamiętać, że na każdą operację – także plastyczną, jeśli liczymy na refundację jej kosztów - konieczne jest skierowanie lekarskie. Nie należy przeprowadzać takiego leczenia „na własną rękę”, a po jego zakończeniu domagać się zwrotu kosztów od NFZ – w takim przypadku Fundusz nie zwróci nam ani grosza."


na tej podstawie przypuszczam, że jeśli masz odpowiednie dokumenty (protokół z pogotowia, szpitala, z opisem złamania i leczenia) wystarczy poszukac odpowiedniej placówki, która ma podpisany kontrakt z nfz.

powodzenia
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KenUdz



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety żadnych papierów nie miałem, może coś w szkole zostało z tego niemiłego incydentu chociaż nie było tam nic o złamanym nosie, ew. było o krwotoku, człowiek był młody i głupi, teraz pewnie tych kolesi bym jeszcze pozwał za to.

No nic, dziękuję bardzo za informacje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to jak to miales zlamany nos i nie byles z tym na pogotowiu? ani nic?

to "po ptokach" Wink

pozostaje ci jeszcze pojsc do lekarza i przedstawic swoja sytuacje moze da ci skierowanie Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KenUdz



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 11:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miałem może z 14 lat, dostałem w nos, po prostu zaczęła mi lecieć krew, do higienistki poszedłem dała mi jakieś waciki do przemycia i tyle Very Happy
takie są polskie szkoły, ja wtedy głupi byłem i nie chciałem by rodzice się dowiedzieli(to się akurat udało, na moje nieszczęście)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ariela



Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 06, 2009 10:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To niestety jak kolega wyżej napisał"po ptokach" Musisz zacząć oszczędzać i wybrać się w pierwszej kolejności na konsultację to chirurga plastyka, może nie jest aż tak źle, ale na prawdę wiele zależy od konsultacji. Jak chcesz mogę Ci podać namiary gdzie warto się wybrać i ewentualnie zrobić sobie ładny nosek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
piotrek3233



Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 11:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ariela napisał:
To niestety jak kolega wyżej napisał"po ptokach" Musisz zacząć oszczędzać i wybrać się w pierwszej kolejności na konsultację to chirurga plastyka, może nie jest aż tak źle, ale na prawdę wiele zależy od konsultacji. Jak chcesz mogę Ci podać namiary gdzie warto się wybrać i ewentualnie zrobić sobie ładny nosek.


Witam byłbym wdzięczny za adresy gdzie można poprawić nosek.Mam podobny problem.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group