Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Złamanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adi7410



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 1:08 am    Temat postu: Złamanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich mam takie pytanie jestem osoba jezdzaca na wozku inwalidzkim nie mam czucia w dolnych partiach ciala... i mam pytanie zlamalem wczoraj noge w okolicy stopy i mam takie pytanie noga jest troche spuchnieta i czy musze isc z tym do lekarza czy moze samo sie jakos zrosnie i co powinienem robic by opuchlizna zeszla??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 2:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Należałoby iść do lekarza, bo nie wiadomo jakie to złamanie.

Na opuchliznę doraźnie pomogą okłady: łyżka octu na szklankę wody, i ewentualnie maści z rodzaju fastum.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 12:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

albo altacet czy rivanol. jeśli altacet to moim zdaniem lepszy jest ten w maści- nie trzeba babrać się z okładami Wink
a do lekarza jak najbardziej trzeba iść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Adi7410



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 12:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze jeden problem po tym upadku myslalem ze tylko cos z moja stopa jest nie tak niestety zaczela puchnac mi lydka poszedlem do lekarza cale szczescie z kostka jest wszystko ok nie jest zlamana ale za to mam zlamany piszczel lekarz dal mi na 8 tygodni gips i wiec czy dobrze zrobil??
czy zadne odlezyny mi nie wyjda w tak dlugim okresie i co moge zrobic by nie wyszly mi odlezyny??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odleżyny raczej nie powinny się pojawić.
jednak aby noga nie bolała, żeby nie robiły Ci się zakrzepy trzymaj ją na podwyższeniu. jeśli nie możesz przez cały czas to jednak tak często jak tylko masz stosowność.
a gips widocznie był konieczny i to przez taki długi okres czasu.
dobrze, że poszedłeś do lekarza Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Adi7410



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje bardzo za rady;))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group