Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Złamanie-gwóźdź w nodze

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
komancz



Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 9:51 am    Temat postu: Złamanie-gwóźdź w nodze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam kilka pytań odnośnie mojej nogi. Po złamaniu kości podudzia prawego do środka kości został założony gwóźdź usztywniający. Czy ktoś może mi coś o tym powiedzieć bo ordynator w szpitalu powiedział mi tylko "nieudzielam żadnych informacji". Wiem tylko tyle ,że mam obciążać noge chodząc o kulach. Moje pytanie brzmi - po jakim czasie wyciąga się tego gwoździa czy on zostaje do końca życia ? Po jakim czasie zejdzie mi opuchlizna z kolana ? Czy wróci mi sprawność stopy ,dużego palca i kolana ? Jak długo będe musiał chodzić o kulach po ilu dniach można chodzić bez ich pomocy ? Czy mam teraz sobie zrobić jakąś diete ,żeby kość mi sie zrosła szybciej i się wszystko zagoiło ? Byłbym naprawde wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł bo ja jestem zielony z spraw zdrowotnych itp. Pozdrawiam komancz .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
darek*****



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 2:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiem Ci tyle że lekarz musi udzielić informacji pacjentowi na temat jego zdrowia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DawidKRK



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 45

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

darek***** napisał:
powiem Ci tyle że lekarz musi udzielić informacji pacjentowi na temat jego zdrowia


Dokładnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sonko



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 9:30 am    Temat postu: ja też miałam taki zabieg Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miesiąc temu, więc mogę Ci napisac co nie co, choć byc może już uzyskałeś informację.Ta metoda nazywa się metodą Kuntschera. Ja mam wstawiony gwóźdź pionowy (złamane podudzie dwie kości piszczelowa i starzałkowa) i 4 śruby poziome stabilizujące.U mnie dalsze leczenie wygląda tak: 8 tyg. od zabiegu na kulach lub leżeć w łóżku, nie stawać na zooperowanej nodze.Po tym czasie wyjęcie 2 śrub przy stopie i można już stawać i rehabilitować się.Wracasz do normalnego życia. Gwóźdź pionowy i pozostałe 2 śruby zostają na 1,5 roku, po tym czasie kość jest wystarczająca silna i zrośnięta i wtedy to się usuwa.Zabieg ie jest prosty ale podobno tydzień po nim już znowu mozna chodzić. I tak to wygląda.
Mi lekarze powiedzieli,że u nas jeszcze niewielu chirurgów jest przeszkolonych odpowiednio do składania złamań tą metodą a na zachodzie to standard, więc miałam szczęście,że trafiłam na lekarza, który umiał i chciał to zrobić bo inaczej z moim złamaniem "zakuli" by mnie w 9 miesięcy w gips......
Jesli chodzi o inne leczenie - minusem tej metody może być powstawanie zakrzepów i problemy z krążeniem w nodze, więc ja dostałam zastrzyki przeciwzakrzepowe- przez 40 dni 1 raz dziennie Fragmin lub Clexane (jesli nie masz to koniecznie poproś o nie lekarza), do tego na receptę Osteogenon, żeby szybciej zrosły się kości,i bez recepty: Rexrubia, Cyclo3 fort, przeciwbólowe i osłonowo na żołądek probiotyk Linex forte.

Opuchlizna zeszła po 2 tygodniach, ale noga jeszcze mieni się kolorami tęczy od siniaków Smile))

Pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
komancz



Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 2:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam 2 śruby pod kolanem opuchlizna już prawie zeszła ,szwy wyciągnięte rana zagojona. I powiem tak ty miałeś 2 kości poważnie złamane i dali Ci 8 tygodni ja miałem jedną kość lekko złamaną właściwie jedni lekarze mówili ,że niejest złamana inni ,że pęknięta lekko ukruszona a inni ,że złamana. Poszedłem do poradni lekarz niewidział wogule w jaki sposób moja noga była złamana żadnego RTG ,histori choroby nic i kazał chodzić 6 tyg. o kulach... Dzisiaj właśnie mineło 14 dni od zabiegu i zaczynam chodzić bez kuli. Czy może mi ktoś powiedzieć co się może stać ? Może to i nierozsądne ale są wakacje jest ciepło sezon motocyklowy wpełni a ja mam siedzieć w domu. Będe chodził powoli i ostrożnie niezadużo ,niebęde ciężko dźwigał nic i napewno wszystko będzie OK Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group