Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Złamana Żuchwa ? Proszę o radę

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomakeo



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 9:27 am    Temat postu: Złamana Żuchwa ? Proszę o radę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszyskich.
Wczoraj będąc na imprezie atmosfera zagęściła się.
Chcąc załagodzić sytuację (bili mojego kolesia w ok.10) podszedłęm i coś zacząłem się burzyć do nich.
Wszystko było ładnie, pięknie ale odchodząć jakiś gość podleciał do mnie z nienacka i posłał mi niezłego "shoota" na szczękę. Następnie dostałem pałką w kolano (z kolanem też coś mam ale ważniejsza szczęka ;] )
Później się przewróciłem i chroniłem twarz. Okładali mnie równo. I po żebrach i po głowie ... po prostu po całym ciele.
Dobra sytuacja przedstawiona więc powiem w czym problem.
Otóż od uderzenia w szczękę prawdopodobnie doszło do złamania żuchwy.
Nie mogę otworzyć "buzi" na całą szerokość bo boli po obu stronach pod uchem. Ktoś miał taki przypadek ? Proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 11:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tomakeo
Nie musi,to być złamanie,równie dobrze wybicie.Jednak aby ocenić należy wykonać rtg.Proszę się udać do szpitala na dyżur.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alinka1990



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 6:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy szczęka może być wybita z jednej strony?
jakiś czas temu przy ziewaniu poczułam straszny ból, jakby mi wypadła i wskoczyła spowrotem. trochę pobolało i przeszło, ale ostatnio ból powrócił. boli mnie tylko po lewej stronie i kiedy przyłożę palce do tych kostek przy uszach to prawa chodzi normalnie a lewa jakby się zapadała do środka. widoczna różnica jest zwłaszcza gdy otworzę szeroko buzię i zamykam ją, to widać, że szczęka nie wraca po linii prostej tylko po łuku. Co to może być?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 1:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

radzę udać się do dentysty lub ogólnego po skierowanie do chirurga. być może masz zwichniętą szczękę lub jakieś zwyrodnienie.
lepiej to sprawdzić zawczasu bo potem możesz mieć problemy z jej otwieraniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alinka1990



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 7:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję Ci bardzo! mam nadzieje, że to nic poważnego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group