Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

złamana noga-3 operacje i torbiel na jablku adama. pomocy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kcfo



Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 12:31 pm    Temat postu: złamana noga-3 operacje i torbiel na jablku adama. pomocy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam 27 lat od 28.08.2009r. jestem zarejestrowany na bezrobociu wczesnej pracowałem ponad rok. Następnie była dość długa przerwa spowodowana rwą kulszową kręgosłupa, leżałem ponad rok bez ruchu. Wcześniej pracowałem 4 lata.

11.09.2010r. Szedłem z dziewczyną i na prostej drodze wywinęła mi się noga i upadłem na prawą stronę. Usłyszałem pękniecie kości i już wiedziałem ze to cos poważnego. Na pogotowiu zrobili mi usg i powiedzieli ze konieczna jest operacja…, co się okazuje? Konieczne są 3 operacje.
Nie biorę zasiłku, nie mam żadnych dochodów, żyje z utrzymania mamy, która sama zarabia najniższa krajową…
Czy mam możliwość starać się o jakieś dochody?
Tymczasowa renta, odszkodowanie, zasiłek…?
Jestem zdesperowany, co najmniej przez pół roku nie mogę podjąć pracy.
Co wiecej… wczoraj bedąc u lekarza dowiedziałem się, że mam torbiel na jabłku adama… i trzeba operować.

Rozpoznanie:
Skręcenie prawego stawu kolanowego. Uszkodzenie więzadła tylnego. Całkowite uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. Uszkodzenie łękotki przyśrodkowej stawu kolanowego prawego – róg tylny. Naderwanie ścięgna mięśnia podkolanowego. Masywny krwiak. Oderwanie fragmentu kłykcia bocznego piszczeli.

Ehh… Dziękuję serdecznie wszystkim, tym którzy poświęcili swój czas na przeczytanie tego posta. Pozdrawiam i mam nadzieje że znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie mi pomóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Annegi



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 11:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm... Gdyby nie była to prosta droga, tylko np. wystająca płyta chodnikowa, dziura o którą się Pan potknął, to by był wypadek w miejscu publicznym. Możliwe by było odszkodowanie od sprawcy, możliwe, że z ubezpieczenia oc tegoż sprawcy. Ktoś za chodnika, czy drogi jest odpowiedzialny. Odszkodowania z tytułu wypadków w miejscach publicznych i innych dotyczą sytuacji doznania uszczerbku na zdrowiu na skutek, np. przewrócenia na śliskiej, nieodśnieżonej lub nierównej powierzchni, ukruszonych schodach, potknięcia o niezabezpieczone fragmenty budowy lub remontu, np. studzienek kanalizacyjnych, upadku doznanego na skutek wpadnięcia w nieoznakowaną dziurę w chodniku, czy jezdni, przewrócenia się w sklepie, czy hipermarkecie, wypadek dziecka na placu zabaw z powodu niesprawnych urządzeń, wypadku w ośrodku wypoczynkowym, hotelu i innych. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Jeśli sprawa by dotyczyła Pana i byłby Pan zainteresowany, to proszę o kontakt tel. 512 610 442, na PW lub tez annegi@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 8:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kcfo
o to czy należy Ci się renta musiałbyś zapytać w ZUSIE.
wydaje mi się, że możliwość uzyskania renty jest dopiero po 10 latach pracy. ale nie jestem pewna. przepisy się zmieniają więc trzeba pytać bezpośrednio w ZUSIE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group