Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Złamana dalsza nasada kości promieniowej i (chyba łokciowej)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WrOb3l



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 9:43 pm    Temat postu: Złamana dalsza nasada kości promieniowej i (chyba łokciowej) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Złamałem dwa tygodnie temu rękę na meczu (przy wźlizgu upadłem na nadgarstek) od razu zrobił się silny obrzęk. Po jakiś 2h znalazłem się w szpitalu. Lekarz od razu powiedział mi że złamałem kość promieniową. Poszedłem na zdjęcie RTG. Następnie lekarz oznajmił mi, że unieruchomią mi rękę na 4 tyg. (byłem trochę ździwiony ponieważ ręka tak strasznie mnie nie bolała (może byłem w szoku Very Happy )). Nie dowiedziałem się niczego więcej i po chwili znalazłem się u gipsiarza. Myślałem że lekarz wyjaśni mi czy te złamanie jest poważne, czy tylko jedna kość jest złamana, czy ręka będzie tak wytrzymała i sprawna co przed urazem i czy są jakieś formy rechabilitacji????-takie samo pytanie zadaję wam.
Po jakimś czasie postanowiłem pojechać na kontrolę, mimo że lekarz nic o tym nie wspomniał. Myślałem, że dowiem się czegoś więcej ale niestety nic z tego.
Mam jeszcze jedno pytanie, zbliżają się zawody w siatkówkę, przez jaki czas muszę oszczędzać rękę, gdyż odbędą się one 5 dni po zdjęciu gipsu.
Ostatnie z moich pytań czy ręka powinna zostać w jakiś sposób nastawiona przed założeniem gipsu???
Proszę o szybką odpowiedz na wszystkie moje pytania... Z góry dziękuje http://w91.wrzuta.pl/obraz/6lRf47QLgD2/dalsza_nasada_kosci_promieniowej
Zdjęcie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WrOb3l
W tym przypadku złamanie nie jest poważne(bez przemieszczenia) ale swoje 4 tygodnie musisz przechodzić,po zakończeniu gipsu kontrola rtg i rekonwalescencja ,będą to ćwiczenia rehabilitacyjne wzmacniające mięśnie i fizykoterapia.Uprawianie sportu(stopniowo)po 2 miesiącach.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WrOb3l



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 10:44 pm    Temat postu: Dzięki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za odpowiedz. Jestem nieco spokojniejszy. Lekarz nic mi nie wyjaśnił a czytając w necie o tego typu złamaniach zaczynałem się trochę martwić Very Happy . A jeszcze jedno, czy druga kość - łokciowa też jest złamana, a może nadłamana???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 10:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WrOb3l
nie.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WrOb3l



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 11:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e3/Collesfracture.jpg/180px-Collesfracture.jpg&imgrefurl=http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%25C5%2582amanie_Collesa&usg=__NzXxxwao16s_3nAfekWrSckIejA=&h=199&w=180&sz=6&hl=pl&start=2&um=1&tbnid=-Ixmx9JY8Qq8GM:&tbnh=104&tbnw=94&prev=/images%3Fq%3Dz%25C5%2582amana%2Bdalsza%2Bnasada%2Bko%25C5%259Bci%2Bpromieniowej%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN%26um%3D1
Na wikipedii znalazłem zdjęcie z takim samym złamaniem, ale porównując moją kość łokciową (tą chudszą) a tą na zdjęciu, w mojej u nasady jest szczelina i jednak wydaje mi się że i ta kość jest uszkodzona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group