Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ziarniniakowatość Wegenera

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rally_iwona



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kuropatnik
PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 11:51 pm    Temat postu: Ziarniniakowatość Wegenera Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Chciałabym się dowiedzieć czegoś o Ziarniniakatowości Wegenera (nie wiem czy dobrze odmieniłam, ale to trudne;) 6 lat temu zmarła na to moja mama, nie interesowałam się tym wcześniej bo miałam 10 lat i nawet nie wiedziałam konkretnie dlaczego jej nie ma. Głównie chciałabym się dowiedzieć czy można się w jakiś sposób tym zarazić o ile wogóle można i czy zdolnośc do zachorowania jest uwarunkowana genetycznie oraz czy jest to w jakimś stopniu nowotwór. Generalnie przydadzą sie jakiekolwiek wiadomości, na temat tej choroby. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 3:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proponuje www.google.pl Wink


"Etiologia ZW pozostaje nieznana (1, 7). Bierze się pod uwagę różne czynniki: środowiskowe (np. ekspozycja na krzem), zakaźne oraz leki. Aby jednak doszło do rozwoju choroby prawdopodobnie musi istnieć predyspozycja genetyczna (1, 2, 3, 7). Rozwój ZW ma związek ze zjawiskami immunologicznymi. W procesie zapalenia naczyń mogą odgrywać rolę drobnoustroje, które uszkadzają śródbłonek naczyń bezpośrednio lub pośrednio poprzez kompleksy immunologiczne czy superantygeny (7). Wiele bakterii i wirusów takich jak: gronkowiec złocisty, paciorkowiec grupy A, prątek gruźlicy, pałeczka odmieńca, wirus cytomegalii i inne są źródłem superantygenów. Jednym z proponowanych modeli patogenezy ZW jest wyzwolenie kaskady reakcji immunologicznych przez czynnik infekcyjny jakim może być gronkowiec złocisty. Wykazano, że około 60-70% chorych na ziarniniakowatość Wegenera jest nosicielami gronkowca złocistego (7, 11). Zakażenie uruchamia proces zapalny."
źródło: http://www.imed.pl/index.php?PAGE=telegram&TEL_CUR_ID=261&return=archives
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rally_iwona



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kuropatnik
PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 7:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Na google nie raz sparwdzałam, ale zazwyczej pisano to samo.
"Aby jednak doszło do rozwoju choroby prawdopodobnie musi istnieć predyspozycja genetyczna ", krótko: mam sie bac??Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 7:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a moim zdaniem moze byc uwarunkowanie genetyczne..

trudno mi powiedziec czy masz sie bac... ale podowiaduj sie o tym, porozmawiaj z jakomś odpowiedzialnym lekarzem.

nu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PRAWDOPODOBNIE musi być predyspozycja genetyczna, ale to że w Twojej rodzinie ta choroba wystąpiła nie oznacza, że masz się bać. po prostu jeśli zauważysz niepokojące objawy, zgłoś się do lekarza i pamietaj, że taka choroba jest. często jest źle diagnozowana.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rally_iwona



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kuropatnik
PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 2:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

yhymm, dziekuje za odpowiedzi, własnie tego chcialam się dowiedzieć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group