Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ziarnica ? NHL ? sakroidoza ? czy co ? :(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magdas26



Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 2:02 pm    Temat postu: ziarnica ? NHL ? sakroidoza ? czy co ? :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Piszę ponieważ od miesiąca zupełnie brak mi pomysłu co może mi dolegać.

Ponad miesiąc temu zaobserwowałam, że mam spuchnięta twarz. Wyraźna asymetria wskazywała na świnkę na którą nie chorowałam w dzieciństwie.Obecnie mam 26 lat.
Z taką diagnozą i antybiotykami udałam się do domu niestety dolegliwości nie ustąpiły.
Kolejnym etapem badań rzekomej świnki było usg ślinianek. Wykazało ono, iż ślinianka przyuszna i podżuchwowa po stronie prawej jest powiększona, obrzęknięta a w jej sąsiedztwie znajdują się powiększone węzły chłonne z których największy o średnicy 28x10 mm, a w sąsiedztwie mniejsze o średnicy do 12 mm. Złogów nie uwidoczniono.

Kolejnym etapem badan były badania laryngologiczne. Wykluczające problemy tego typu.

Na skutek pogarszającego się samopoczucia i nieustępującej opuchlizny trafiłam do szpitala zakaźnego na domniemaną świnkę, gdzie zostałam ponownie skierowana na konsultacje laryngologiczną a następnie do poradni chorób zakaźnych.

W czasie badań po miesiącu od pierwszych objawów " świnki" okazało się iż powiększeniu uległy praktycznie WSZYSTKIE WĘZŁY CHŁONNE :/

obecnie najbardziej odczuwam węzły w pachwinach i pod pachami, powiększeniu uległy także węzły szyjne i wcześniej wspomniane po spuchniętej stronie twarzy.

Co do morfologii poza nieznacznie podwyższonym Ob, zaniepokoiła mnie również;
NEUTROFILIE 1,65 ( 36,10 % ( norma 2-7,5) czyli neutropenia (?)
PLT 351 ( norma 128- 340 ) nadpłytkowość (?)
RDW 19 % ( 11,5-14,5% ) anizocytoza (?)
hemoglobina ok- zatem to jest niedokrwistość z niedoborem żelaza i sugerowało by raczej choroby ukł. krwiotwórczego.

Obecnie odczuwam ból w pachwinach, wyczuwam węzły pod pachami i borykam sie z asymetryczną twarzą Sad
Czekam także na wyniki mononukleozy i toksoplazmozy których obecność lekarz wstępnie wykluczył bo jak stwierdził "po tygodniu objawy by ustąpiły" a ja czuje się coraz gorzej Sad
Testy na obecność wirusa HIV ( mimo braku ryzykownych zachowań seksualnych ) wykonałam, wynik negatywny.

Proszę mi powiedzieć co powinnam teraz zrobić ? boję się iż wyraźnie wyczuwalne węzły chłonne mogą być przyczyną czegoś poważnego oraz ta szpecąca opuchlizna Sad

Prosz mi powiedzieć jakie badania powinnam mieć wykonane aby udać sie do onkologa- jesli to Ziarnica, NHL, choroba rozrostowa albo sakroidoza chciałabym móc szybko to zdiagnozować i zacząć leczyć ! Sad
Pojawiła się jeszcze jedna hipoteza ZASPÓŁ SJOGRENA aczkolwiek nie sądzę, żeby stan slinianki miał na to duży wpływ Sad

Bardzo Proszę o odpowiedz i jakiekolwiek sugestie, bo wiem że stan moich węzłów chłonnych nie jest stanem "normalnym" ;(
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 6:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

magdas26
Pewno jest jedne wyniki wskazują nma przewlekły stan zapalny(nie tylko OB.) oraz niedobór żelaza,toksoplazme też wykluczam.W badaniu różnicowym należy rozważyć:mononukleozę zakaźną ,choroba Besniera-Boecka-Schaumanna(nazywaną też Sarkoidoza) wskazane wykonać RTG płuc.Również gruźlicę,niestety też chorobę Hodgkina.zastanawiam się nad wykonaniem biopsji cienkoigłowej tyle że jest zazwyczaj mało istotna diagnostycznie.Rozwiązaniem było by usunąć w całości węzeł chłonny i poddać go badaniu histopatologicznemu.Czy była przeprowadzone badania w kierunku tarczycy,test IgG i IgM na cytomegalię i choroby reumatyczne jak RZS czy SLE.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group