Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ziarniak

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala31hel



Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 11:06 pm    Temat postu: Ziarniak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jest mój wynik badania histo:
wole koloidowe guzkowe
zwłóknienie miejscowe i ziarniaki typu ciała obcego lewego płata gruczołu tarczowego.
Co to takiego ziarniak? Czy to coś poważnego? Jakoś niepokoi mnie ten wynik, czy powinien? Bardzo proszę o odpowiedź. (lewy płat nadal znajduje się w mojej szyi)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tallka



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 12:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ziarniniaki, to zgromadzenie komórek (głównie limfocytów-do zwalczenia zapalenia, makrofagów- do zjedzenia przyczyny zapalenia, fibroblastów- do odbudowy zniszczonej tkanki i in.). Ziarnina, która wytwarza się wokół tego "ciała obcego", to komórki zebrane wkoło (najczęściej) szwów. to zdrowo Smile
wole guzkowe dzielimy na toksyczne i nietoksyczne, w zależności od poziomu hormonów tarczycy. jeśli są w normie=> nietox; co pewnie jest u Ciebie.
reasumując:
wole, bo tarczyca jest powiększona
guzkowe, bo zmiany rozrostowe są skupione w guzki, a nie "rozlane" w całości gruczołu
koloidowe (hmmm...)- komórki tarczycy magazynują jod w formie koloidu (takiej galaretki) w komórkach. skoro owo wole jest koloidowe, to wnioskuję, że u Ciebie komórki były przeładowane tą galaretką.
nie ma w tym wyniku nic bardzo niepokojącego. nie jest to zmiana złośliwa Smile można wole usunąć chirurgicznie, przyjmować specjalne leki lub po prostu obserwować (jeśli nie jest zbyt duże). kolejna biopsja koniecznie za co najmniej 6-12 miesięcy :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jola2955@wp.pl



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: nowa ruda
PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 8:19 pm    Temat postu: ziarnina w pochwie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wykryto u mnie ziarniaka w pochwie co to oznacza?Jestem po usunieciu macicy z powodu nowotworu zlosliwego czy mam powody do zmartwienia jezeli wykryto ziarniaka u mnie w pochwie?blagam o odpowiedz.DZIEKUJE ZA WSZELKA POMOC:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group