Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zgrubienie na skórze

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
niserin



Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 5:33 pm    Temat postu: zgrubienie na skórze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jakieś 3 miesiące temu zauważyłem zgrubienie na skórze - nie jest duże moze z 3 cm na długość i wypukłe na 0,5cm. Jest ono na plecach - na tłowiu.
2 lata temu w to miejsce ugryzła (popażyła?) mnie meduza w Bułgarii i miałem wtedy pare dni podobne zgrubienie, tyle że większe. Koło kwietnia tego znowu znowu zauważyłem że się pojawiło - od tamtego czasu nie powiekszyło się. Jest zupełnie bezpolesne a skóra jest odrobine ciemniejsza. Pod tym mam rostępy na plecach (może to ma jakieś powiązanie?).
Czy są powody niepokoju?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sun



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 11:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym poszła na twoim miejscu do lekarza. Bez biopsji raczej nie można nić więcej o tym zgrubieniu powiedzieć. Sprawa może nie wygląda niepokojąco, ale lepiej dmuchać na zimne. Może to być zwykły kaszak, bardzo często maja one właśnie taką postać - wtedy wystarczy jedynie iść do chirurga, który przetnie zgrubienie w wyczyści z tej nieprzyjemnej kaszki. Nie zakładałabym jednak tak bez badań, że jest to akurat kaszak. Idź jak najszybciej do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group