Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zgrubienie bolesne na palcu dłoni

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moga



Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 9:56 am    Temat postu: Zgrubienie bolesne na palcu dłoni Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
Bardzo proszę o pomoc. Mój problem polega na tym, iż na 4 palcu lewej dłoni, po stronie wewnętrznej pojawiło mi się małe zgrubienie podskórne (jest od około 3 miesięcy) – jest na zgięciu górnym palca, . Obecnie jest nieco większe (średnica 4 mm). Po naciskaniu to zgrubienie boli. Jest koloru jasno fioletowego.
Nie robiłam obecnie żadnych badań . Czy konieczna jest konsultacja u lekarza (jeżeli tak, to jakiej specjalizacji).
Bardzo proszę o odpowiedź.
pozdrawiam
Monika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Wrz 17, 2009 1:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moga
Podejrzewam że wystąpił u Ciebie tzw.ganglion(przyczyna to: urazu, lub też mikrouraz,zapalenie pochewki ścięgnistej)jest to twór wypełniony płynem albo galaretowata masą,uciskając na nerw może powodować bóle,sam w sobie nie boli.Niestety należy udać się do lekarza ogólnego a ten skieruje do chirurga.
Metod leczenia jest trzy:1 czasem zanika samoistnie
2.aspiracji czyli punkcja(a więc ściągnięcie strzykawką i podanie leku)
i niestety 3. rodzaj to usunięcie chirurgiczne(w tzw chirurgi jednego dnia)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group