Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zez

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madzika



Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 24, 2007 3:45 pm    Temat postu: Zez Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

POnieważ strasznie się boję zeza zgłosiłam dzisiaj laryngologowi (bo miałam operację ucha), ze nie mogę przez te oczy czytac, pisac, ogladac tv, bo mam wrazenie ze mi zezują. Zlecila mi wykonnie badania Videonystagmografię. Wynik dobry, czy to badanie moze wskzywac na obecnosc zeza? bylam u okulisty, mam dobry wzrok, zakrapiali mi atropiną i zagladali do niego i wszystko ok. Ale sie bardzo martwie, moze to glupie, ale mam wrazenie ze te oczy sa jakby napiete, ze galki polozone sa nierownomiernie:( tOMOGRAFIE MIALAM rezonans eeg mialam robione. Nie chciałabym miec zeza, to jest straszne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Polaaaa



Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 6:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

być może masz zeza ukrytego

ja go miałam ale można go wyleczyć
(poprzez jedno proste ćwiczenie)

zez ukryty może przejść
w zeza ukrytego i wtedy konieczna by była operacja.

najlepiej jakbyś się udała
do kliniki leczenia chorób zeza Wink


jak chcesz to opiszę
Ci to ćwiczenie, żebyś sobie wyćwiczyła te oczy;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Annegi



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 12:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polaaaa napisał:
być może masz zeza ukrytego

ja go miałam ale można go wyleczyć
(poprzez jedno proste ćwiczenie)

zez ukryty może przejść
w zeza ukrytego i wtedy konieczna by była operacja.

najlepiej jakbyś się udała
do kliniki leczenia chorób zeza Wink


jak chcesz to opiszę
Ci to ćwiczenie, żebyś sobie wyćwiczyła te oczy;)

Nie uważasz, że więcej można krzywdy narobić czasem takimi radami niż pożytku? Nie wiesz, czy ma Madzika zeza, czy nie. Jeśli nawet, to nie wiesz, czy to zbieżny, czy rozbieżny, czy może oko np. skośnie ucieka. Od diagnozy są specjaliści. Jeżeli nie zgadzamy się z diagnozą zawsze można zasięgnąć porady innego lekarza. Lekarz okulista może skierować na badania do ortoptystki i na podstawie tych wyników i swoich badań ustala, czy jest zez, czy go nie ma. Wzrok, to najważniejszy ze zmysłów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marija333



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No popieram poprzednią romzówczynię. Jeśli wszelkie badania wykazały, że jest wszytsko dobrze, to może problem tkwi w psychice i paniczym strachu przed zezem? Stąd to wrażenie itd...Hipochondria? A rada moja taka: zasiegnij porad lekarza w innych klinikach. Jesli będą się powtarzać, że wszytsko jest wporzadku, to zacznij żyć normalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Beata727



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 5:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co piszecie, to nawet jedno badanie nie było na sprawdzenie zeza, zeza najlepiej sprawdzic na synoptoforze. ja dowiedziałam sie przypadkiem, ze mam zeza, teraz cwicze w domu- mam zalecenie od ortoptystki i czasami chodze na badanie kontrolne.
Od leczenia i sprawdzenia zeza jest lekarz okulista strabolog i ortoptystka.
Zwykły okulista sie na tym zwyczajnie nie zna...
Ja nosiłam okulary od 6 lat i wczesniej okulista tego nie widział, dopiero jak poszłam na badanie ortoptyczne z powodu problemów z praca do blizy to sie okazało, ze mam zeza i to nie małego...
Jak chcecie to dam wam namiary na Warszawe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group