Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zeszlifowana wewnętrzna strona jedynek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zeszlifowana



Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 31, 2013 10:17 pm    Temat postu: zeszlifowana wewnętrzna strona jedynek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
noszę aparat ortodontyczny. Mam przesuwaną trójkę górną, gdyż wyrosła na podniebieniu (jeszcze do niedawna miałam cztery mleczaki i właśnie za jednym z mleczaków wyrósł ząb stały). Ortodontka, by zrobić miejsce do przesunięcia się trójki założyła mi na górne jedynki, od środka takie cypelki, że nie mogłam zamykać szczęki do końca. Nie sprawdziły się (mam jeszcze takie coś na siódemkach dolnych), więc poprosiłam o ich usunięcie, strasznie przez nie sepleniłam.

Ortodontka zeszlifowała mi te cypelki, ale czuję, że zeszlifowała mi też szkliwo. Teraz mam bardzo wrażliwe jedynki na zimno i wyczuwam językiem, że w miejscu gdzie zaczyna się dziąsło ząb robi się szerzy. Po prostu zeszlifowała za dużo. Co ma teraz zrobić? I na dodatek jest strasznie szorstki i taki prążkowany... Minie mi to? Pomocy;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jurand



Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 9:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to raczej naturalne, że Cię boli po tylu zabiegach, ja mam wrażliwe po mniej inwazyjnych. Jednakże jeżeli po ok 2 tyg nie przestanie Cię boleć to idź na wizyte kontrolna, może nawet nie do ortodonty,ale do zwykłego stomatologa, kogoś obiektywnego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 10:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ból wciąż Ci dolega koniecznie udaj się do specjalisty. Musisz sprawdzić w jakim stanie są zęby i czy Twoje obawy są słuszne. Samemu trudno określić w jakim stopniu Twoje szkliwo zostało uszkodzone, więc diagnozę pozostaw dentyście.
Co do nadwrażliwości to powszechny problem, nie jest ona całkowicie uleczalna, jednak można zminimalizować jej objawy. Pomoże w tym regularne stosowanie specjalnych past do zębów np. Elmex oraz preparaty do płukania jamy ustnej np. Listerine.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group