Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zespół Turnera

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 6:58 pm    Temat postu: zespół Turnera Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zespół Turnera (ang. Turner's syndrome) – uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych spowodowany całkowitym lub częściowym brakiem jednego z chromosomów X we wszystkich komórkach organizmu lub w pewnej ich części. Występuje u 1 na 2500 urodzonych dziewczynek[2]. Najważniejsze cechy występujące u osób z zespołem Turnera to: niski wzrost, słabo zaznaczone cechy żeńskie i wrodzona dysgenezja gonad powodująca w większości przypadków bezpłodność. - to odnośnie wyjaśnienia.

Mam pewne obawy, że mogę mieć taki zespół? Czy nie?
Mam 16 lat i 159 cm wzrostu... Sad w mojej rodzinie chyba nikt nie miał takiego zespołu?? Chociaż może nie stwierdzono?? Mama ma 154 cm wzrostu... reszta to taki normalny wzrost (brat 180, tata 179, dziadek 179, babcia 155) Czy ze mną jest coś nie tak? JEstem prawie najniższa w klasie Sad to znacznie utrudnia życie... do tego mam nadwagę... Jeśli również macie problemy ze wzrostem... piszcie Sad

przeniosłam do odpowiedniego działu.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 8:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mama ma 154 cm wzrostu
babcia 155 - myślę, że to po nich odziedziczyłaś wzrost.
średnia wzrostu u dziewczynek dotkniętych tym zespołem to 143 cm.
99% płodów ulega poronieniu w pierwszym trymestrze więc na świat przychodzi zaledwie 1% dziewczynek z tym zespołem.
kobiety dotknięte tym zespołem mają ciała małych dziewczynek (tak około 6 letnich). brak im piersi i bardzo często owłosienia łonowego.
czasem w ogóle nie występuje okres.
zdarzają się też cechy twarzy charakterystyczne dla Z. Turnera.
myślę, że lekarze już dawno by wykryli u Ciebie ten zespół. poza tym- jest mała szansa, że w ogóle byś się urodziła.

kiedy zaczęłaś miesiączkować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miesiączkować zaczęłam w 6 klasie szkoły podstawowej.... czy to źle Sad ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 11:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie:) to nie jest źle:)
ale mówią, że kobiety rosną jeszcze jakieś 2-3 lata po dostaniu pierwszej miesiączki .
ale wiesz- zawsze od reguły jest jakiś wyjątek Smile kto wie- może jeszcze urośniesz?
a jak nie to chociaż nie będziesz miała problemu z zakrótkimi nogawkami spodni i bez obaw będziesz mogła nosić baaaaardzo wysokie obcasy Very Happy
bycie takiego wzrostu ma też swoje plusy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki za pocieszenie Smile trudno się mówi Very Happy Smile taka jestem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 7:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kylie minoque tez ma 154cm wzrostu.
uwierz, ze jakbys miala zespol turnera to juz dawno bys to zauwazyla, nie szukaj chorob na sile :/
a co do okresu w 6 klasie, to boisz sie ze za pozno? teraz okres pojawia sie srednio miedzy 6 a 1 gimnazjum, wiec napewno o niczym to nie swiadczy :/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 6:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no właśnie, masz racje nie będę szukała chorób na siłę !
po prostu zainteresowałam się tą chorobą po obejrzeniu panoramy:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group