Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zespół Raynaud i włosy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nadia



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 13, 2006 4:18 pm    Temat postu: zespół Raynaud i włosy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem z palcami u rąk i stóp. Od kilku lat, niezależnie od pogody i temperatury mam zimne ręce i stopy. Spać mogę tylko w ciepłych skarpetkach. Najgorzej jest w okresie od początku jesieni i aż do początku lata. Crying or Very sad Palce u rąk stopniowo robią się chłodniejsze, aż stają się lodowate potem sinieją i drętwieją (bez kciuka), i mocno przy tym bolą.
a kiedy się na nowo rozgrzewam będąc już w domu stają się czerwone jak buraki i długo dochodzą do normalnego koloru.
Zimą jest to dla mnie bardzo męczące. Nosze po trzy pary rękawiczek i skarpetek. Nie wiem gdzie się z tym zglosić - do reumalologa czy może to sprawa związana z krążeniem. Bo przy okazji strasznie mi wypadają włosy. Może to ma powiązanie. Proszę o informację jeśli ktoś spotkał się z tym problemem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sandritto
Gość









PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 8:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam ten sam problem, oprocz wypadania wlosow. I mam skierowanie do reumatologa. Poza tym mam zle wyniki badan morfologii - za malo bialych krwinek. W instytucie reumatologicznym czekaja mnie specjalistyczne badania.
Powrót do góry
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 8:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nadia powinnaś zglosić się na początek do lekarza pierwszego kontaktu który powinien dac ci skierowanie na badania typu morfologia, i do specjalisty reumatologa lub do kardiologa
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 12:45 am    Temat postu: Re: zespół Raynaud i włosy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nadia napisał:
Mam problem z palcami u rąk i stóp. Od kilku lat, niezależnie od pogody i temperatury mam zimne ręce i stopy. Spać mogę tylko w ciepłych skarpetkach. Najgorzej jest w okresie od początku jesieni i aż do początku lata. Crying or Very sad Palce u rąk stopniowo robią się chłodniejsze, aż stają się lodowate potem sinieją i drętwieją (bez kciuka), i mocno przy tym bolą.
a kiedy się na nowo rozgrzewam będąc już w domu stają się czerwone jak buraki i długo dochodzą do normalnego koloru.
Zimą jest to dla mnie bardzo męczące. Nosze po trzy pary rękawiczek i skarpetek. Nie wiem gdzie się z tym zglosić - do reumalologa czy może to sprawa związana z krążeniem. Bo przy okazji strasznie mi wypadają włosy. Może to ma powiązanie. Proszę o informację jeśli ktoś spotkał się z tym problemem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group