Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zespół jelita wrażliwego (IBS)

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nikita



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 1:41 pm    Temat postu: Zespół jelita wrażliwego (IBS) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie Smile a jednocześnie prosze opomoc i Wasza dobrą Rade!Niestety od ponad 5 lat męczą mnie bardzo silne bóle brzucha , biegunki naprzemienne z zaparciami i niestety bardzo wstydliwy problem..wiatry. Sad Zrobiono mi rózne badania :np.gastroskopie i kolonoskopie i stwierdzono że jest to ZESPÓŁ JELITA DRAŻLIWEGO!brałam leki od ponad 3 lat tj: Debridat, Debridat rearde,Duphalac, Sulpiryol, Duspatalin, Lipancera, Polprazol, Tribux, Lactulosa i wiele podobnych, próbowałam nawet ziół :Cats, Claw ,Casara Sargrada niestety wszystkie te preparaty albo nie działały albo działały bardzo krótko przeczyszczająco i rozkurczowo!Udało mi sie przezwycieżyc zaparcia dzieki Bakteriom Kwasu mlekowego i preparatowi z babki ojajowej"Jelion" Wink Wink , to znów wczasie stresów nabawiam sie biegunek!Ale najgorszym problemem który spedza mi sen z powiek za te okropne gazy , które ciagle mnie mecza w nadmiernej ilosci!Podawano mi Simetickon a zatem Espumisan:Ceolat itp, ale to tylko pogarszało sprawe!Stosuje ciągle diete dla IBS , nie jadam rzeczy wzdymajacych i ciężko strawnych a jednak ciagle pojawiaja sie te gazy , wzdecia i przelewanie wbrzuchu!Już nie wiem co mam zrobic.... Sad Sad Sad Może wy macie jakis pomysł, lub komuś z was udało sie zapobiec wytwarzaniu nadmiernej ilości gazów?? Błagam jesli tak to odpiszcie !!!Buziaki Nikita

[zakaz linkowania na forum]


Ostatnio zmieniony przez nikita dnia Wto Kwi 18, 2006 9:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lukii



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 10, 2006 11:09 pm    Temat postu: Zespół jelita wrażliwego ??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
prosze o pomoc. mam dolegliwosci zalodkowe ktore moj lekarz okreslij jak zespol jelita wrazliwego. ale czytajac opisy tej choroby oraz dolegliwosci innych ludzi cierpiacych na nia nie wydaje mi sie zebym chorowal na to samo. u mnie glownym objawem sa niewyobrazalne ilosci gazow. oprocz tego mam zgage. nie mam natomiast opisywanych przez innych buli brzucha, zaparc, a biegunki raczej rzadko. lekarz przepisal mi Helicid - na zgage
(pomaga) i Tribux na gazy lecz ten niesttety nie pomaga. Probowalem Espumisan i inne podobne, jem jogurty, unikam "rozpychajacym" pokarmow, nawet chleba ostatnio nie jem, zadnych fast food'ow a gazy mam caly czas. moze ktos mi cos doradzic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Młoda
Gość









PostWysłany: Czw Kwi 13, 2006 5:45 pm    Temat postu: Jelito Wrażliwe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też mam zespół jelita wrażliwego i odczuwam ból-ucisk z lewej strony brzucha na dole. Czy to jest normalny objaw czy oznacza jakąś chorobę? 2 lata temu miałam robioną kolonoskopię. Możliwe żeby przez ten czas mogło coś się złego zrobić?
Powrót do góry
Mikania
Gość









PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 11:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam wszystkich jelitowców!
Ja tez mam tę chorobę, chociaż niektórzy nie uwazają tego za chorobę, bo nie wiedzą co oznacza cierpieć z powodu IBS.
Najgorszy jest ten brak zrozumienia od innych, którzy mówią poraz kolejny: dlaczego nie chcesz spróbować przecież takie coś ci nie zaszkodzi(chodzi tutaj oczywiście o coś do jedzenia).
Ja tak samo jak powiedziała Nikita cierpię z powodu nadmiernych gazów,które są jeszcze większym utrapieniem niż moje zaparcia.

Dodano: Wto Kwi 18, 2006 10:46 am

[zakaz linkowania na forum]
Napiszcie do mnie, może poznam i pogadam z kimś kto ma takie problemy jaka ja i kto mnie zrozumie.

---- edit by Paweł
Powrót do góry
nikita



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 8:39 pm    Temat postu: Nie martw sie:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łukii.. Mogę Cię tylko pocieszyc , ze nie jestes sam Cool !!!! Męcze sie z tym samym Problemem i Zespołem Jelita Drażliwego od 5 latek i niestety brałam juz chyba wszytko co można.. ale gazy nadal sa !Powiem ci że obecnie stosuje "Jeliton" który wspomaga trawienie i "Enzosystem" -enzymy trawienne, oba te leki pomagaja mi trawic, powodują szybszy pasaż jedzenia w jelitach i szybsze wydalanie, co powoduje ze jedzonko to krócej przebywa w moich jelitkach i mniej fermentuje.... Smile stąd troche mniej gazów!!!Niestety tez nie znalazłam nic co by je całkiem zlikwidowałao, ale nie podaje sie szukam Dalej!! Nie martw sie wiec , moze razem coś znajdziemy !Buziaczki Gorące Very Happy ! Nikita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plumcia
Gość









PostWysłany: Nie Lip 30, 2006 10:14 am    Temat postu: Zespół jelita wrażliwego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

----- edit by Pituszka
Treść postu została usunięta. Nie zezwalamy na reklamę innych forów. Jeżeli ktoś chce podjąć współprace niech napisze na adres redakcyjny redakcja[at]biomedical.pl
Powrót do góry
Nadzieja



Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 10:47 am    Temat postu: Zespół jelita wrażliwego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pozdrowionka dla wszystkich! Od ok 1,5 roku boli mnie brzuch, mam zaparcia, okropne przelewanie w brzuchu i nadmierne gazy. Niedawno przeżyłam mały okres załamania, ale postanowiłam wziąść się w garść i rozpocząć walkę od początku. Poprostu porządnie się wkurzyłam na te dolegliwości i wypowiedziałam im małą wojnę! Twisted Evil Very Happy Byłam u lekarza rodzinnego zapisał mi debridat, tribux, espunisam, polecił wizytę u psychologa, zrobił USG jamy brzusznej i natym skończyły się jego możliwości ( jak twierdził). W końcu zaczęłam brać tabletki uspokajające ( lekarz twierdziłże te dolegliwości mają podłoże psychiczne) i mniej jeść. Bałam się cokolwiek wziąść do ust w obawie przed gazami, bulem brzucha itd. Strasznie schudłam, ale szybko odzyskałam dawną wagę ( z zapasikiem małym, cholipka spodnie mam zaciasne Very Happy ) Też mam chłopaka i za każdym razem, kiedy mamy się spotkać, denerwuję się, bo boję się, że będę się żle czuć. Niestety akurat wtedy dopadają mnie gazy. Ja im dam skubane. Narazie kończę moją krótką wypowiędż. Exclamation Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
GreenAga



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 10:44 pm    Temat postu: IBS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie mam IBS!! Mam oste kłucie w lewym boku, problemy z załatwianiem się, non stop przelewa mi sie w brzuchu. Leki rozkurczowe nie działają, biore uspokajające ale ich efekt jest krótkotrwały! Zarywam szkołę, ponieważ jeżdżę po lekarzach i żaden nie daje mi jasnej odpowiedzi. Mało jem, bo boję się ataku silnego bólu i gazów. Otręby działaja na birgunkę a co działa na zatwardzenia??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Smok



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 1:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

GreenAga napisał:

co działa na zatwardzenia??


jablka Very Happy

kiedys tez myslalem ze ma ten "zespol" ale teraz uwazame, ze to byly nerwobole i czasami wciaz mnie dopadaja.
Co do gazow to pomagaly mi odpowiednia kolejnosc jedzenia: to co szybkostrawne wpierw a to co ciezkostrawne pozniej czyli od salatek po miesko.
Ciekawa sprawo jest to, ze na wakacjach w arakbskich krajach boli, gazow itd nie miewam a jem co popadnie i duzo, bardzo duzo. smazone, tluste, slodkie.
Moj wniosek: na wakacjach sie nie martwie i nie denerwuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
GreenAga



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy też was boli ciągle, mnie boli nie przerywanie raz słabiej, raz mocniej! Question Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group