Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zespół Gilberta

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
berstrong



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 21, 2006 10:48 pm    Temat postu: Zespół Gilberta Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałbym sie dowiedzieć czy to prawda że nie przyjmują do wojska osób chorych na powyższą chorobe, w tm i mnie Smile , wiadomo ze ze tam jest full stresu i wysiłku, co jest odradzane w w tym przypadku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 7:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zbierz dokłądną dokumentacje lekarską, historie choroby, ostanie wynika badań, opinie lekarzy prowadzących i z tym całym plikiem dokumentów idz na komisje wojskową. Oni zawsze pytają czy ma sie dokumentacje lekarską.

W tedy będziesz miał większe sznase na kategorie D, czyli automatyczne przeniesienie do rezerwy ze względu na niemożność wykonywania służby wojskowej w czasie pokoju.

A jeżeli to poważne schorzenie to jedynie powstanie narodowe mobilizował by Cie w kamasze Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kubus92



Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 12:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zespół gilberta to choroba wyleczalna nie groźna
Zespoł gilberta powstaje wtedy gdy ma się podwyższona bilirubine która rożłacza krwinki i jest ich więcej coś takiego

Przez tą chorobę osoba dorosła nie może podjąć się pracy .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 1:37 pm    Temat postu: Dupa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dupa.
Jeżeli stwierdzono u ciebie zespół Gilberta, to możesz się pożegnać z marzeniami o zawodowej służbie wojskowej.
Możesz próbować w policji, ale wtedy musisz przejść dodatkowe badania i oni ocenią czy warto w ciebie zainwestować.
Kiedyś nie było z tym problemów, teraz jest to podstawowe badanie i nic nie można w tej sprawie zrobić.
Chociaż można poprawić na krótko wyniki, ale z tym do specjalisty.

Czytam, "to mozna wyleczyć"!
Ciekawe?
Chętnie się czegoś na ten temat dowiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barteks



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 6:39 pm    Temat postu: Zespół Gilberta-luminal Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam. U mnie przebiega to dosyc wyraznie. Często jestem zółty i mam problemy zołądkowe. Zastanawiam się nad luminalem o którym wspomniał mi lekarz na wizycie. Wtedy jeszcze myslalem ze nie bedzie tak zle. Teraz jednak siłka tym bardziej wf odpadaja. Ktos z was stosował ten lek? Jak sie po nim czuł? Jakieś wskazówki/porady?



-----edited by emilka-----
pryłączyłam do tematu, dotyczącego tego zespołu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wredi



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 6:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Luminal podaje się głównie w stanach wysokiej gorączki, ponieważ działa uspokajająco, w większych dawkach nasennie oraz przeciwdrgawkowo. Osłabia także napięcie mięśni gładkich i działa przeciskurczowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matei



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 8:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też mam zespół Gilberta i lekarz powiedział mi że to choroba bardziej kosmietyczna i mi nic nie dolega;] Nie biorę leków mogę się przemęczać i stresować. Może dlatego że poziom bilirubiny ni jest aż tak wysoki (1,Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barteks



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mialem 3.3 ale wtedy w miare sie czulem. Czasami sie zastanawiam w gorsze dni ile moge miec Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annjune



Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 02, 2013 1:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam zainteresowanych.

prawdopodobnie mam zespół Gilberta. dokładnie tego nie wiem bo nie wykonywałam badań genetycznych ale po wykonaniu szeregu badań typu USG, pod katem wirusowych zapaleń wątroby typu A,B,C, HIV, wenerologicznych oraz fosfataza alk i ALT,AST to jestem osobą zdrowiuteńką. jedynie co...nieszczęsna podwyższona bilirubina niesprzężona we krwi. gdy miałam robione badania krwi w odstępie tygodnia czasu, poziom bili był w granicach 2,34 a 2,64 mg/dl.
dowiedziałam, się o tej bilirubinie całkiem przypadkowo (tak jak większość z nas) podczas starania się o przyjęcie do służby w policji.
moja lekarka powiedziała, że tego sie nie leczy ale trzeba uważać na to co sie pije % (a raczej ile i jak często), zdrowo sie odżywiać, mało stresu, nie przetrenowywać się itp. czyli wszystko to co już przeczytałam w sieci. powiedziała też że nie przepisze mi nic żeby na czas komisji lekarskiej obniżyć poziom bili. no to musiałam sobie poradzić sama.
zdobyłam opakowanie Luminalu od weterynarza mojego psa (przepisuje sie psom na padaczkę lub nadmierną agresję itp), kupiłam za 6 złotych bodajże i zaczęłam jeść po jednej tabletce dziennie przed snem. dwa dni przed badaniem krwi na komisji wzięłam przed snem po dwie tabl i w ten oto sposób poziom bili spadł do poniżej 1 mg/dl czyli było w normie. po zażywaniu Luminalu nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych oprócz leciutkich zawirowań w głowie. moze byłam też bardziej spokojna Smile poza tym nic. jezdziłam autem, funkcjonowałam normalnie. troche mój weterynarz sie bał i pytał czy go nagrywam ale wytłumaczyłam mu o co chodzi i było ok. najlepiej poprosić od razu o dwa opak. po 10 tabl bo jak zabraknie to trzeba bedzie znowu prosić. razie jakichkolwiek pytań proszę walić śmiało. dużo wiem na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bro26



Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 10:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej. ja mam w piatek badania do strazy pozarnej. tydzien temu mialem za duzo bilirubiny. robilas dodatkowo jakąs diete? jadlas grejfruty? jak bralas tabletki (dokładna dawka)?? prosze o odp

jaki czas bralas te tabletki??... ja mam tylko dwa dni;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group